Burdur Belediyesi emekçilerinin kendi olanakları ve teknik personelin projelendirmesi ile yapılan ve 1996 parçadan oluşan semt pazarını Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve meclis üyeleri ziyaret etti.

Ziyaret sonrasında açıklama yapan Başkan Ercengiz;

Bir semt pazarımızın ilk günündeyiz. Aslında semt pazarımızın yeni yerinde ilk günündeyiz. Armağan İlci pazarımızı uzun uğraşın ardından tamamladık. Ve bugün kuraları çekilmiş halde yerlerine yerleştirilmiş satıcılarımızın, esnaflarımızın ve üreticilerimizin halkımıza hizmet ettiği noktada bizde herhangi bir eksiklik problem var mı diye meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte geldik.

Gördüğümüz kadarıyla halkımızın ve üreticimizin burada satış yapan esnaf arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğu halinden memnun. İlk gün olması hasebiyle ufak tefek eksiklikler olabileceği öngörüyorduk.

Bunlarla ilgili küçük dokunuşlarla sıkıntıları gideriyoruz güle güle kullanılsın. Bir benzerinin aynısını çok kısa zaman içerisinde Bozkurt mahallesinde de hayata geçireceğimizin müjdesini de vermek isterim.

“Mutlu Birey Mutlu Burdur” diyerek başladığımız yolda bugün Armağan İlci Mahallesi sakinlerimizi üreticiyi tüketiciyi ayağına getirerek buluşturmaktan mutluluk duyduğumuzu ifade etmek isterim. Güle güle kullanılsın” dedi.

Burdur Semt Pazarı (1)Burdur Semt Pazarı

Kaynak: İREM TEKİN