Tefenni Meslek Yüksek Okulu'na kabul edilen üniversite öğrencileri için sevindirici bir konaklama fırsatı doğuyor. Belediye tarafından sağlanan Korkurt Ata Öğrenci Pansiyonu'nda kalma olanağı, öğrencilere ekonomik bir seçenek sunuyor.

Pansiyon, Tefenni Meslek Yüksek Okulu'na kazanan öğrencilerin rahat ve güvenilir bir yaşam alanı bulmalarını hedefliyor.

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz yaptığı açıklamada;

"Kıymetli Hemşerilerim, Sevgili Gençler;

YKS Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla beraber, Tefenni Meslek Yüksek Okulu’nu kazanan tüm gençlerimizi tebrik ediyorum. İlçemizde eğitimine devam edecek gençlerimizin barınabilmesi için, Belediyemiz Bünyesinde bulunan, Korkurt Ata Öğrenci Pansiyonumuzun 2023/2024 Eğitim Öğretim yılında aidat ücreti 750 TL olarak Belirlenmiştir.

Evlatlarını İlçemize eğitim almaları için gönderecek tüm ailelerimizin de gözlerinin arkada kalmamasını, bizlerin her an onların huzur ve ferahı için 24 saat görevde olacağımızı bilmelerini istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ülke genelinde başarılı olup yerleşen tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir eğitim sezonu geçirmelerini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum’’ dedi.