Adalı, adaylığını kulübün içinde bulunduğu durum nedeniyle açıkladığını belirterek şu sözleri söyledi; “Resmi olarak adaylık başvurularının süresi var. Geçtiğimiz 3-4 aylık dönemde yaşadığımız bir sıkıntı var. Son 20-22 gün dediğiniz kısım en son kısım. Ben Beşiktaş’ın dertlerini ve sıkıntılarını takip ediyorum. 1 sene öncesinden seçim çalışmalarına başlamak benim yapacağım bir iş değil. Normal seçim süresine 18 ay var zaten. Pusu yatıp bir seçim zamanı beklemem ben. İhtiyacı gördüğüm zaman ki ihtiyaç var ki bu karar alındı, adaylığımı açıkladım. Hasan Bey 1,5 sene önce aday olacağını açıkladı. Benim tarzım da bu değil. Hepimizin başarılı olmasını istediğimiz bir futbol takımımız var. Acaba kötü gider mi diye de adaylık olayını düşünmem."

Başkan adayı Adalı takımı ayağa kaldıracağını söyleyerek şu şekilde ifade etti; “Futbol takımımızı nasıl ayağa kaldırırız diye uğraşıyoruz. Mehmet Özdilek hocamız da çalışıyor. 11 Ocak’ta transfer dönemi başlıyor. En iyi şekilde değerlendirip takımı yeniden ayağa kaldıracağız. Biz Avrupa kupalarına katılamazsak, maalesef 85 milyon euroluk takımı tekrar ayağa kaldırmak için bir 85 milyon euro daha harcamamız lazım.”

Biz ne zaman birleşsek o zaman şampiyon oluyoruz. Kendi ayağımıza basmaktan dışarıyı unutuyoruz. TFF Başkanı gelecek benim evimde parmak sallayacak! Benim en çok sinirimi bozan şey bu. Bunu bu hale nasıl getirdiler? Ben seçilirsem, TFF Başkanı (Mehmet Büyükekşi) özür dilemedikçe o stada giremez.”

"Ben Beşiktaş’ın içindeyim. Beşiktaş’ı yaşıyorum zaten"

“Benim hoca ile görüşmem kadar doğal bir şey yok. Buyursun gelsin kendi de konuşsun. 22 gün önce aday oldu diye eleştiriyorlar ama ben Beşiktaş’ın içindeyim. Beşiktaş’ı yaşıyorum zaten. Enkaz devraldım lafını benim ağzımdan duyamazsınız. Rıza hocamla da konuştum. Keşke Şenol hocanın ertesi günü getirilseydi çok yol alırdık. Ara transferde benim hatırladığım 2-3 tane iyi futbolcu var. Çok kısa sürede kaliteli oyuncular bulacağız. Rıza Çalımbay’ın takımın başına gelmesinden mutluyum. Onun takımın başında olması bizi rahatlattı. Rıza hocada Beşiktaş ruhu var, faydalı olamayacağı bir noktada da arkadaşlar bakın işinize diyecek bir insan.”

Başkan adayı Adalı, ”Bu borç bir tek bizde konuşuluyor. Beşiktaş’ın borcu mu sadece yüksek. Onlar bu transferleri yapıyor da biz neden yapmayalım? Biz de yapacağız! Aradaki makasın sebebi de bu zaten. Küçülerek ilerleyemezsiniz.” dedi

"Beşiktaş’ın hakkı değil mi bu?"

“Eskiden Quaresma’ydı, şimdi de Talisca oldu. Taraftarın içi rahat olsun. Daha iyi oyuncular da var. Bizim bir ihtiyacımız vardı. İhtiyaç olduğu için Ramos transferini yapardım. Hem de taraftarımızın da sevineceği bir isim olurdu. Maliyetler bir şekilde çözülür. Rakipler nasıl aldı bu oyuncuları. Ben de alırım! Cebimden veririm, sponsor bulurum alırım! Beşiktaş’ın hakkı değil mi bu. İlk önce takımın ihtiyacı ne o belirlenecek. Ondan sonra yollarımızı ayırmamız gerekiyorsa, ayıracağız. Devre arasında 2-3 tane nokta transfer yapmazsak bu borç üzerimize yıkılır. Hocamız neyi talep ederse onu alıp geleceğiz. Beşiktaş’a 10 numara, stoper ve belki bir kanat transferi yapabiliriz.”

"Vazgeçecek mi, istifa mı edecek?"

Adalı, “Stat mimarı ile konuştum kimse hayal satmasın. O stadın boşlukları kapatılamaz! Rüzgar akışından dolayı izin verilmiyor. Bunu herkes bilmeli. Ancak, stadyumun kapasitesini 52 bine yükseltecek çalışmaları yapıyoruz. ‘UEFA standartlarında değil, bunun için finallerde kullanamıyoruz’ demesinler diye 52 bine getirelim de kimsenin bir bahanesi kalmasın. Ben ikinci başkanken de TJK başkanıydım. Hiç kimse de ‘orada başkanlık yapıyor buradaki iş aksadı mı’ demedi. Bir şeyleri beceremiyorum, eksik kalıyor dediğim yerde ben Beşiktaş için her şeyden vazgeçerim ama buna gerek kalacağını düşünmüyorum. Hasan beyin de yaptığı 3-4 tane büyük yerin yöneticiliği var, o da oralardan vazgeçecek mi, istifa mı edecek? Ben de bunu soruyorum." dedi.

Başkan Adayi Serdal Adali

Serdal Adalı Kimdir?

Serdal Adalı, Türk iş insanı ve spor yöneticisi olarak bilinir. 1964 yılında Adana'da doğmuştur. İş hayatına 1984 yılında adım atmıştır. California Üniversitesi'nde başladığı lisans eğitimini, babasının sağlık sorunları nedeniyle yarıda bırakarak ailesine destek olmak amacıyla Adalı Holding'i kurmuştur.

Adalı Holding, inşaat, servis, lojistik, catering ve enerji gibi alanlarda faaliyet gösteren uluslararası bir şirket olup, 6 binden fazla çalışana istihdam sağlamaktadır.

Serdal Adalı, Türkiye Jokey Kulübü'nün 25. başkanı olarak görev yapmıştır. Ayrıca Beşiktaş kulübünde Futbol Şube Sorumlusu ve asbaşkan olarak görev almıştır. 2013 yılında Beşiktaş başkanlığı için adaylığını açıklamış, ancak yapılan seçimde rakiplerine karşı kaybetmiştir.

2019 yılında Fikret Orman'ın istifasının ardından Beşiktaş başkanlık yarışına aday olmuş, ancak Ahmet Nur Çebi'nin ardından ikinci sırada yer almıştır.

Serdal Adalı'nın hayatı ve kariyeri, iş dünyasındaki başarıları kadar spor yöneticiliğiyle de bilinir. Ancak geçmişte "şike yapmak" suçlamasıyla gözaltına alınmış ve tutuklanmıştır. Yaklaşık 5 ay Metris Cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Yasası'nda yapılan değişiklikten sonra tahliye edilmiştir.

Serdal Adalı evli bir birey olup, iki çocuk babasıdır. Son zamanlarda Beşiktaş başkan adaylığıyla tekrar gündeme gelmiş ve futbolseverlerin dikkatini çekmiştir.