İletişim Fakültesi'nin heyecan verici buluşmalarına bir yenisini daha ekledi. Bu kez, sektörün deneyimli isimlerinden Basın İlan Kurumu Müdürü Nedim Engin, Gazetecilik Bölümü dördüncü sınıf öğrencileriyle bir araya geldi.

Sektördeki değişimleri, medya dünyasının dinamiklerini ve kariyer olanaklarını konuşmak üzere gerçekleşen buluşmada Engin, öğrencilere; Kendi kariyer deneyimlerinden örnekler vererek, gazetecilikteki gelişmeleri ve öğrencilerin sektöre adım atarken karşılaşabilecekleri fırsatlar ve zorluklar hakkında değerli bilgiler paylaştı.

Photo1702384393

Öğrenciler, merak ettikleri soruları sormaktan çekinmediler. Engin'in tecrübelerinden ve sektördeki bilgisinden faydalanarak, mesleki yönlendirmeler almanın yanı sıra, sektördeki gelecek beklentileri konusunda da aydınlatıcı bilgiler edindiler.

Buluşma sonunda Engin, öğrencilere motivasyon aşılamak adına, "Gazetecilikte başarı, tutku ve sürekli öğrenme isteğiyle mümkün olur. Her deneyim, bir öğrenme fırsatıdır." diyerek öğrencilere ilham verdi.

İletişim Fakültesi'nde düzenlenen bu etkileyici buluşma, öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmanın yanı sıra, sektöre dair pratik bilgiler edinmelerine olanak sağladı.

Nedim Engin'in öğrencilerle paylaştığı deneyimler, onların gazetecilik alanındaki gelecek adımlarını şekillendirmede önemli bir ışık oldu.

Kaynak: İREM TEKİN