Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,Yazılı Kanyon Tabiat Parkı'nda çıkan yangınla ilgili bölgede incelemelerde bulundu.

Önce helikopterle bölgeyi gezen, ardından da bölge halkı ile görüşen Pakdemirli, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin dört bir yanında yangınlarla mücadele ettiklerini belirtti.

Dün Çandır'da çıkan yangına hızlı bir şekilde müdahale edildiğini aktaran Pakdemirli, şunları söyledi:"Yazılı Kanyon Tabiat Parkı'nda çıkan yangının seyri iyiye doğru gidiyor. Akşam saatleri itibarıyla daha iyi durumda olacağına inanıyorum."

15 hanede zarar var

Sıcakların yüksek, nemin düşük, rüzgarın da çok kuvvetli olduğu bir iklimin yaşandığını belirten Pakdemirli, Isparta'da da hava koşullarının aynı olduğunu kaydetti.Devletin tüm kurumlarının vatandaşın yanında olduğunu vurgulayan Pakdemirli, "Çandır tarafı biraz kontrol altında, Karamusalar, Şeyhler, Senirler köyleri ile Yıldız ve Bayduş mahallerinde hala devam ediyor. Zarar gören 15 hanemiz var. Bunlarla ilgili hasar tespitlerine başlıyoruz." diye konuştu.