Mehmet Mıstık, Sena Amine Nur Özgen ve Neşet Korkmaz'dan oluşan Antalyaspor ekibi, 1-9 Temmuz tarihleri arasında Konya'da ter döktü. Büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler kategorilerinde mücadele eden sporcular, ringde rakiplerini alt ederek Antalyaspor'a madalya kazandırdılar.

Mehmet Mıstık, 89 kilogram Light Contact kategorisinde altın madalya kazanarak Türkiye şampiyonluğu sayısını 13'e yükseltti. Bu başarıyla Mıstık, Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etme hakkı da kazandı.

Antalyaspor Boksörleri Konya'da Madalya Yağmuru Yağdırdı!2

Sena Amine Nur Özgen ise 65 Kg Kick Light ve Light Contact kategorilerinde iki altın madalya birden kazandı. Özgen, milli takım oluşturma kriterlerini belirleyen bu turnuvadaki başarısıyla 2-10 Kasım 2024 tarihleri arasında Yunanistan'da düzenlenecek olan Avrupa Kick Boks Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Neşet Korkmaz ise 57 kg Low Kick kategorisinde bronz madalya kazandı. Korkmaz da bu madalya ile Antalyaspor'un madalya sayısına katkıda bulundu.

Antalyaspor Kick Boks Takımı'nın bu başarısı, kulübün ve sporcuların büyük bir emek ve özverisinin göstergesidir. Antalyasporlu sporcular, bu başarılarıyla Türkiye'yi uluslararası turnuvalarda da temsil edecekler.

Kaynak: İHA