Reklam

Altınyayla'ya Yeni Ambulans

Altınyayla'ya Yeni Ambulans
02 Şubat 2022 - 16:48
Reklam
Reklam

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Sağlık Bakanlığı tarafından Altınyayla İlçesine yeni ambulans tahsis edildiğini açıkladı.

“SAĞLIK’TA YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

2002 yılından bugüne Türkiye’yle birlikte Burdur’ında sağlık alanında değişim ve dönüşümler yaşadığını ve sağlık noktasında çok iyi bir noktada olduğunu vurgulayan Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Sağlıkta birçok yatırımları İlimize kazandırdık. Yine ihtiyac olan yatırımlarla ilgili de çalışmalarımız devam etmektedir. Sağlık Bakanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmelerde ALTINYAYLA İlçemizde geçtiğimiz yıl ambulans yangını olduğunu ve yeni bir ambulansa ihtiyacımız olduğu belirtmiştik.

Yapılan görüşmeler neticesinde Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan, 583,569 TL fatura bedelli, Ford Transit marka, 4x4 çekiş sistemli, 2021 model acil yardım ambulansı 18.01.2022 tarihinde ilimize tahsis edilmiştir.  Acil sağlık hizmetlerinin etkin ve verimli yürütülmesi kapsamında İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafında gerekli işlemleri yapılarak acil yardım ambulansımız kullanıma hazır hale getirilmiş olup, İlimiz Altınyayla ilçesinde görev yapmak üzere Altınyayla 1 No.lu Acil Sağlık Yardım İstasyonumuza tahsisi yapılmıştır. Sağlık Yatırımlarımızda İlimize her zaman katkı sunan Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya teşekkür ederiz.” İfadelerine yer verdiler.


FACEBOOK YORUMLAR