Yavaş, "Korkak" kelimesini kabul etmediğini belirterek, "Hiçbir zaman korkmadım, korkan zaten Ankara Büyükşehir Belediyesine aday olmaz. Korkaklıkla suçlanmak zoruma gidiyor." ifadelerini kullandı.

Yavaş, gazetecilerin konuya ilişkin sorusunu yanıtlarken, şunları söyledi:

"Hiçbir zaman korkmadım. Korkan, Ankara Büyükşehir Belediyesine aday olmaz. Elimizi taşın altına koymamız gerekirse, koyarız. Ama bunun yolu yordamı, usulü bellidir. Beni daha önce de başka bir siyasi partinin genel başkanı aday olmam için çağırmıştı. Sayın Kılıçdaroğlu'nun aday olacağına dair sayın Akşener'in söylemleri olmuştur. Keşke bunu son ana bırakmadan karar alınsaydı, daha düzgün olurdu."

Meral Akşener Korkak Yavaş Şiiri

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir konuşmasında Nihal Atsız'ın bir şiirini okumuş, şiirdeki "Er tez gider, korkak yavaş" dizesi "Mansur Yavaş'a gönderme mi?" sorularına neden olmuştu. Akşener bu iddiayı reddetse de Uşak'ta yaptığı konuşmada, "Kazanalım diye ağzımı açmadım. Millet bu arkadaşları istiyor diye bunları o masaya götürdüm. O masadan kovuldum. İkisi de korktu kabul etmedi. Benim değil milletin istediğini kabul etmediler." ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamaların ardından Mansur Yavaş, Akşener'in sözlerine tepki göstererek, "Korkak" kelimesini kabul etmediğini söyledi. Yavaş, "Hiçbir zaman korkmadım, korkan zaten Ankara Büyükşehir Belediyesine aday olmaz. Korkaklıkla suçlanmak zoruma gidiyor." ifadelerini kullandı.

Editör: Evrim Tuna Şahin