AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı ve Burdur Milletvekilleri Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, Burdur'un sağlık alanındaki eksiklikleri görüşmek ve taleplerini iletmek üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Burdur'a yeni bir eğitim ve araştırma hastanesi kazandırılması, camlı binanın yeniden faaliyete geçirilmesi, anjiyo bölümünün güçlendirilmesi, açık kalp ameliyatı yapılabilen bir kalp merkezi kurulması, röntgen teknisyeni sayısının artırılması, kalp damar cerrahisi alanında doktor sayısının artırılması, yenidoğan uzmanı görevlendirilmesi, hemşire sayısının artırılması, ilçelerde eksik doktor sayısı olan branşlarda takviye yapılması ve ambulans alımlarında ilimize daha fazla araç kazandırılması gibi konularda talepler dile getirildi.

Konu ile açıklama yapan AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı şu sözlere yer verdi:

“Burdur Milletvekillerimiz ile birlikte ziyarette bulunduğumuz Sağlık Bakanımıza Burdurumuzun acil sağlık taleplerini ilettik, taleplerimiz Sağlık Bakanımız tarafından olumlu karşılandı, misafirperverliğinden dolayı Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya ve Bakanlık personelimize çok teşekkür ederiz.” 

Kaynak: Evrim Tuna Şahin