AK Parti Burdur Belediye Başkan adayı Mehmet Şimşek ilk açıklamasında şunları söyledi:

Sevgili Burdurlular, Değerli Hemşerilerim,

Önümüzdeki yerel seçimlerde AK Partimizin Burdur Belediye Başkan Adayı olarak sizlerin huzurunuza çıkmaktan dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum.

Öncelikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şahsıma gösterdikleri tensip ve takdirleri için şükranlarımı arz ediyorum. Ayrıca, İl Başkanımız Sayın Mustafa Özboyacı ’nın, değerli teşkilat mensuplarımızın ve milletvekillerimiz Sayın Adem Korkmaz ile Sayın Mustafa Oğuz’un bu süreçte gösterdikleri rehberlik ve katkılar için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Değerli Hemşerilerim,

Çıktığım bu kutlu yürüyüşte niyetim halis, inancım ise tamdır. Verilen görevin ve yüklenen sorumluluğun bilincindeyim. Ama biliyorum ki çıktığım bu yolda, bu yürüyüşte yalnız değilim. Aday adayı olduğum ilk günde beri tarafıma ilettiğiniz her tebrik ve destek mesajı ve dualarınız, bana güç verdi ve yol arkadaşlığınızı hissettirdi.  Bu nedenle tüm teşkilat mensuplarımız, milletvekillerimizle, Türkiye’nin geleceği için kader birliği yaptığımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin değerli teşkilat mensuplarıyla ve her şey önce Burdur’a gönül veren siz değerli hemşerilerimle birlikte ele ele, omuz omuza vererek, bu süreci başarıyla tamamlayacağımıza yürekten inanıyorum.

Çıktığımız bu kutlu yürüyüş, Burdur’un değişim ve gelişim yürüyüşüdür. Ve bu yürüyüş, her bir vatandaşımızın uzun zamandır özlemini duyduğu modern ve müreffeh bir Burdur’u inşa etmek için atılacak temellerin ve ortaya çıkacak eserlerin adım adım ilerlediği bir yürüyüştür. Burdur’u ileriye taşıyacak projelerimizle bizler hazırız ve bu projeleri ne olursa olsun hayata geçirme konusunda da kararlıyız. Bundan hiç kimsenin en ufak şüphesi olmasın.

Değerli Hemşerilerim,

Aslen en büyük projemiz, sen ve ben kavgasına son vererek kimseyi diğerinde ayırmadan ötekileştirmeden her bir vatandaşımızın derdiyle dertlenen, gerçek belediyecilik anlayışını Burdur’a kazandırmaktır. Herkesin sesine kulak veren bu yönetim anlayışıyla, Burdur'u hep birlikte daha güzel yarınlara taşıyacağımıza inanıyorum. Çünkü biz, bu şehri birlikte yönetmeye, birlikte büyütmeye talibiz. 

Bu vesileyle geçmiş dönemlerde belediye başkanlığı yapmış ve hala hayatta olan belediye başkanlarımıza sağlıklı uzun ömürler diliyor, aramızdan ayrılmış olan belediye başkanlarımızı ise minnet ve rahmetle anıyorum.

Burdur’umuzun geleceği açısından çok kritik bir seçim olan 31 Mart yerel seçimlerinin de diğer tüm seçimlerde olduğu gibi demokrasimizi güçlendireceği düşüncesiyle, kadim şehrimizin ferasetine ve nezaketine yakışır bir seçim geçireceğimize inanıyor, tüm siyasi partilerin adaylarına başarılar diliyorum. Saygı ve selamlarımla.“ dedi.

Kaynak: ÖMER ÖZDOĞAN