İmamoğlu ilçesinde 612 seçmenin olduğu ve 7 köyün bir araya geldiği Üçtepe Mahallesi'ne muhtar seçilen Ali Şahin seçimde söz verdiği şenliği gerçekleştirdi. Muhtarın getirdiği aşıklar sazları ile ilçenin güzelliklerini mahalle sakinlerine ve ziyaretçilerine aktarırken renkli görüntüler oluştu. Aşık Feymani, Himmet Taşdemir, Aşık Süphandereli, Turgut Yörükoğlu ve Halil Daylak, mahalleleri sazları ve sözleriyle coşturdu. Mahalle kadınları ise sıkma, gözleme ve bazlama ikramında bulundu.

A W208212 05

Mahallelerinde ilk defa şenlik yapıldığını ve kaynaşma adına güzel olduğunu aktaran Sultan Şahin, "Köyümüz adına güzel oldu" dedi.

Mahalle sakinlerinden Türkan Delen ise şölen ile köylünün kaynaştığını ve köyün güzelliklerinin tanıtılması gerektiğini söyledi.

A W208212 02

Üçtepe Muhtarı Ali Şahin, "Köyümüzde ilk kez düzenlenen seçim vaadim olan bahar şenliğini düzenlemek oldu. Halkımız kaynaşın tanışsın istedik. İnsanlar gittikçe birbirinden uzaklaşıyordu, bu kaynaşmayı sağlayacak. Çevre köylerimizden gelenler, protokolümüz ile güzel bir gün oldu. Mahallemiz de su kaynakları ve doğası ile güzel bir bölge. Ben de ilk vaadimi gerçekleştirmek istedim" diye konuştu.

A W208212 08

Kaynak: İHA