Elde edilen son dakika bilgisine göre Danişmentgazi Mahallesi'nde yabancı uyruklu şahsın 6 yaşında bir çocuğu istismar ettiği iddiaları üzerine Kayseri'de halk ayaklandı. Danişmentgazi Mahallesi'nde çıkan gerginlik büyüyor.

Melikgazi ilçesine bağlı Danişmentgazi Mahallesi'nde bulunan semt pazarının yanındaki tuvalette yabancı uyruklu bir şahıs 5-6 yaşlarında bir çocuğu taciz ettiği iddiaları üzerine vatandaşlar sahsı tuvalete kilitledi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Vatandaşlar yabancı uyruklu şahsın bulunduğu yerden dışarıya çıkmasını bekledi. Kalabalık her geçen dakika artarken, olay yerine çok sayıda polis ve çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Polis ekipleri vatandaşları sakin olmaya davet ederken her geçen dakika gerginlik büyüdü. Polis ekipleri olay yerini terk etmeyen vatandaşa önce biber gazı, ardından toma ile müdahalede bulundu.

Şehir Diken Üstünde!

Türkiye'nin gündemine oturan bu olay sonrasında Kayserililer diken üstünde. Elde edilen bilgilere göre yabancı uyruklu sahışların yoğun olduğu mahallelerde tedbir amaçlı güvenlik önlemleri alınmaya başlandı. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy yaşanan olayların ardından olay yerine giderek bilgiler aldı. 

Semtte  gerginlik devam ederken istismara uğradığı iddia edilen küçük çocuğun bir kamu hastanesinde tedavi altına alındığı ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy da bölgeye gelerek halkla sakinleşmeleri konusunda görüşmelerini sürdürüyor.

Kayseri Valiliği Açıklama Yaptı!

Kayseri Valiliği'nden konuyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada Suriye uyruklu bir şahsın, küçük yaştaki bir Suriye uyruklu çocuğa taciz davranışı gerçekleştirdiğini ve çocuğun koruma altına alındığı bildirildi.

Editör: Ömer Özdoğan