Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 36’ncısını düzenleyeceği Uluslararası Tiyatro Festivali’nde sahne almak isteyen amatör tiyatro grupları için müracaatlar başladı. İlki 1984 yılında yapılan Uluslararası Tiyatrolar Festivali bu yıl 23 Eylül-29 Eylül 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

A W232931 01

Amatör tiyatro grupları festivale katılmak için Denizli Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sitesi üzerinden 12 Temmuz 2024 tarihine kadar müracaat edebilecek. Seçici kurul tarafından değerlendirilecek tiyatro grupları 23 Eylül-29 Eylül 2024 tarihleri arasında düzenlenecek 36. Uluslararası Tiyatro Festivali’nde Denizlililer için sahne alacak.

Kültür ve sanat ile anılan bir Denizli için
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu Denizli’nin sanat şehri olması için yol çıktıklarını belirtti. Kültür ve sanat ile anılan bir şehir için gayret ettiklerini ifade eden Başkan Çavuşoğlu, “Denizli’mizin sokaklarını, meydanlarını, caddelerini ve tüm sahnelerini sanatla, kültürle buluşturmayı sürdüreceğiz. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyemizin uzun yıllardır düzenlediği Uluslararası Tiyatro Festivali’nin de şehrimizin kültür ve sanat hayatına olumlu katkılar sunacağına inanıyorum. Tüm amatör tiyatro gruplarını şehrimize bekliyoruz” dedi.

Kaynak: İHA