Aile Destek Paketi ödemeleri, her ay ihtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak gerçekleştiriliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın açıklamalarına göre, Mart ayı Aile Destek Paketi ödemeleri hesaplara yatırılmaya başladı. Peki, Aile Destek ödemesi ne kadar oldu, ödemelere zam geldi mi?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu İlk Toplantısını Yaptı

Mart ayında da ihtiyaç sahibi ailelere, başvuru doğrultusunda Aile Destek Paketi ödemeleri yapılacak. Programın başvuru koşullarını karşılayan aileler, başvuruları doğrultusunda her ay belirlenen miktarlarda ödeme alacaklar. Ancak, Mart ayında Aile Destek Paketi'ne zam gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. 

2024 Asgari Ücret Bombası! İşçileri Sevindirecek Rakamlar Ortaya Çıktı!

Aile destek ödemeleri hesaplara yattı mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile Destek Paketi ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başladığını açıkladı. Göktaş, ihtiyaç sahibi ailelere bu ay toplam 4 milyar TL ödeme yapılacağını da belirtti.

2024 Asgari Ücret Zammı İçin Rekor Beklenti (1)

Bakan Göktaş açıkladı

Göktaş, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: "İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırıyoruz. Bu doğrultuda ihtiyaç sahibi hanelerimize bu ay toplam 4 milyar lira ödeme yapacağız."

Emekliler Dikkat 3 Bin Tl Hesaplara Yatiyor 02

Aile destek ödemelerine zam gelecek mi?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Aile Destek Programı kapsamında herhangi bir zam yapıp yapmadığına dair henüz bir açıklama yapmadı. 

Emekli Maaş Farkı 2

Aile destek ödemeleri ne kadar?

Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemeler, hanede kişi başına düşen aylık gelire göre belirleniyor. Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nün web sitesinde belirtilen rakamlara göre ödemeler şu şekilde gerçekleşecek:

  • 450 TL ve altı gelire sahip olanlar: 1.250 TL
  • 450 TL üzeri, 911,15 TL ve altı gelire sahip olanlar: 1.100 TL
  • 911,15 TL üzeri, 1372,30 TL ve altı gelire sahip olanlar: 950 TL
  • 1372,30 TL üzeri, 5.667,37 TL'den az gelire sahip olanlar: 850 TL

Kaynak: İHA