Turuncu kodla uyarılan Antalya’da dün etkili olan sağanak yağış nedeniyle çok sayıda araç, ev ve iş yeri sular altında kaldı. Bugün aralıklarla devam eden yağışın ardından yaralar sarılmaya başlandı. Yağışlar en çok metrekareye 372 kilogram suyun düştüğü Kepez ilçesinde etkili oldu. Özellikle Güneş, Gazi, Sütçüler, Habipler, Düdenbaşı, Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde ev ve iş yerleri zarar gördü.

Yağışın hafiflemesi ve suların çekilmesiyle bodrum katlar daire içlerinden su tahliyesi başladı. Tahliye işlemlerine Orman Bölge Müdürlüğüne ait arazözler ve motopomplarla gerçekleştirildi. Başta AFAD ekipleri olmak üzere bölgede hasar tespit çalışmaları gerçekleştirildi, vatandaşlara battaniye halı desteği sağlandı. Binaların bodrum katı suyla dolu olduğu görülürken, elektrik panosuna bir çocuk ayakkabısının girdiği görüldü.

Suyun yüksekliği bodrumla birlikte 2 metreyi aştı, sel sularının izleri duvarlarda kaldı. Su altında kalan birçok otomobilin ise sahipleri tarafından çekilmeyi beklediği görüldü.

Kaynak: İHA