CW Enerji CEO'su Volkan Yılmaz, temiz enerji kullanımını artırmak amacıyla çalışmalarına hızla devam ettiklerini söyledi. Yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak enerji verimliliğinin artırılabileceğini ve hava kirliliğinin azalmasına katkı sağlanacağını ifade eden Yılmaz, “Yaşam alanları için de arazi GES projelerini hayata geçiriyoruz. Antalya’da bulunan bir otel işletmesi için Korkuteli’de 2 bin 680 kilowatt peak (kWp) gücündeki güneş enerji santralimizi (GES) tamamladık. Güneş panellerimiz sayesinde otel işletmesi 295 ağacın kurtarılmasını sağlayacak” diye konuştu.

Yılmaz, güneş enerji santralinin kurulmasıyla birlikte otel işletmesinin enerji ihtiyacının bir kısmını paneller sayesinde karşılayacağını ve aynı zamanda çevresel etkisini azaltarak yeşil ve temiz bir enerji kaynağına da yönelmiş olacağını kaydetti.

"Uzun vadede oldukça ekonomik"
Güneş enerji santrallerinin kolay kurulabilir sistemler olduğunu dile getiren Yılmaz, “GES’ler uzun vadede oldukça ekonomik bir enerji çözümü sunuyor. Güneş enerjisi her zaman ulaşılabilir bir kaynak olduğu için özellikle son yıllarda ilgi oldukça fazla. Bu nedenle fabrikalar, oteller, sağlık kuruluşları gibi birçok yeri güneş enerji santrali ile donatmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: İHA (İhlas Haber Ajansı)