Ev, arsa, iş yeri gibi gayrimenkul sahiplerinin ödemekle yükümlü olduğu emlak vergisi birinci taksit ödemelerinde son gün 31 Mayıs Cuma. Yüreğir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2024 yılına ilişkin Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait İlan Reklam ve Çevre Temizlik Vergisi’nin 1. taksit ödeme süresinin, Mayıs ayının bitiminde sona ereceği belirtilerek vatandaşlar uyarıldı.

Bu konuyla ilgili yapılan açıklamada, vatandaşların cezalı duruma düşmemeleri için 2024 yılına ilişkin Emlak Vergisi ve işyerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi ödemelerini zamanında yapmaları çağrısında bulunuldu. Mükellefler, vergilerini Yüreğir Belediyesi’nin www.yuregir.bel.tr web sitesinde E-Belediye modülü ile internet üzerinden veya nakit ve kredi kartı ile Yüreğir Belediyesi veznelerinden ödeyebilecek.

Yuregirde Yapilandirma Basvurulari Basladi 105258 20230407

Konu ile ilgili açıklama yapan Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı, vatandaşların cezalı duruma düşmemeleri ve mağdur olmamaları için vergilerini 31 Mayıs 2024 tarihine kadar ödemeleri gerektiğini belirtti.

Mükellefler, vergilerini Yüreğir Belediyesi veznelerinde peşin veya kredi kartları ile ödeyebiliyor. Halk Bank kredi kartı olan vatandaşlar 4 taksit şeklinde ödeme yapabiliyor. Vatandaşlar ana binada bulunan merkez veznelerin yanı sıra Yüreğir Kültür Merkezi içerisinde bulunan veznede ve gezici tahsilat veznesinde de vergilerini ödeyebiliyor.

Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için mayıs ayının son haftası olan 25 Mayıs Cumartesi ve 26 Mayıs Pazar günleri Yüreğir Belediyesi merkez vezneleri açık olacak. Mükelleflerin tahakkuk eden vergilerini taksit süreleri içinde ödemeleri, gecikme zamlarıyla karşılaşmamaları açısından önem taşıyor.