Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, 12 Eylül 1980 Darbesi'nin 43. Yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Vekil Akbulut mesajında şunları söyledi:" Demokrasi tarihimizin en karanlık günlerinden 12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden 43 yıl geçmesine rağmen, o yıllardaki yasa tanımazlık, ihanet ve faşizmin yarattığı acılar ve yol açtığı kayıplar hafızalarımızda ki yerini, tüm acılarıyla birlikte koruyor. 12 Eylül darbesi, ülkede demokrasiyi ve huzuru sağlama bahanesi altında, milli iradeye karşı emperyalist güçleri tercih edenlerin, tam bağımsız Türkiye yerine, dışa bağımlı bir Türkiye istemeleridir. Türkiye Cumhuriyeti yerine, kendi çıkar ve menfaatlerini düşünenlerin ihanetidir.

12 Eylül 1980 darbesinin demokrasimizde açtığı yara, toplumda yarattığı travmanın etkilerini 42 yıldır yaşamaya devam ediyoruz. Birçok alanda geriye gitmeye, kutuplaştırılmaya devam ediyoruz. Bizler ise Cumhuriyet Halk Partisi olarak sivil ya da askeri her türlü darbenin ve darbelerden medet uman tüm odakların karşısında olmaya devam edeceğiz. Hayatını kaybeden, haksız yere adaletsizlik yaşayan herkesin acısını paylaşıyor.

Tarihin kara lekesini ülkemizin tarihinden silmek için, cehaletle, saltanatla, faşizmle ve dikta anlayışıyla mücadelemize devam edeceğimizin sözünü veriyoruz" dedi.