Reklam

Valilikten "Salda Gölü Kazılıyor" Haberine Açıklama

Valilikten "Salda Gölü Kazılıyor" Haberine Açıklama
22 Ocak 2022 - 16:00
Reklam
Reklam
Burdur Valiliğinden yapılan açıklama

"Bugün bazı basın yayın organlarında "Salda Gölü Kumsalına Kepçelerle Su Kuyusu Kazıldı!" başlıklı haberlere yer verilmiştir.
 
Yapılan inceleme sonucu, İl Özel İdaresi’nce Yeşilova Doğanbaba Köyü yakınında bulunan Orman Evinin içmesuyu ihtiyacını karşılama amacı ile 1990’lı yıllarda yapılan içme suyu iletim hattının vatandaşlar tarafından tahrip edilerek kullanılamaz hale getirilmesinden dolayı, bölgeye gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin içme suyu olmamasından kaynaklı mağduriyet yaşamamaları için, isale hattına yeniden su sağlamak için, içme suyu iletim hattının yenilenerek mevcut kullanılmakta olan döşeli hatta bağlantı yapılarak tesisin içme suyu ihtiyacı sağlandığı tespit edilmiştir.
 
Haberde iddia edildiği gibi su kuyusu kazma işlemi olmadığının tespit edilmesine rağmen yapılan işlemin ÖÇK usul ve esaslarına uygun olup olmadığı ile ilgili Valiliğince inceleme başlatılmıştır.
 
Ülkemizin en değerli doğal miraslarından biri olan Salda Gölü ve çevresinin korunarak gelecek kuşaklara en iyi şekilde miras bırakılması için yürütülen çalışmalar
üst düzeyde çevre hassasiyeti gözetilerek yürütülmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 

FACEBOOK YORUMLAR