Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur Valiliği koordinasyonunda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından birlikte düzenlenen Uluslararası "Sagalassos Sky Ultra" koşu organizasyonu ödül törenine katıldı.

İlimizin en önemli tarihi alanlarından biri olan Sagalassos Antik Kenti’nin Uluslararası düzeyde tanıtımını sağlamak amacıyla düzenlen organizasyonda dereceye giren sporcuları tebrik ederek, ödüllerini takdim eden Vali Öksüz, bu önemli organizasyonun İlimiz ev sahipliğinde gerçekleşmesinde katkısı ve emeği bulunan ilgili kurum yöneticileri ve personeline, organizasyon yetkililerine teşekkür etti.

Yarışma

Oryantiring Akademi’nin 10-12 Kasım 2023 tarihleri arasında Ağlasun'da düzenlediği yurtiçi ve yurt dışından toplam 156 sporcunun katılım sağladığı Sagalassos Sky Ultra koşu organizasyonu ödül töreni ile sona erdi.

Burdur Kültür Merkezinde düzenlenen ödül töreninde, kadın - erkek 3 ayrı kategoride dereceye giren yurt içinden ve dışından 18 sporcuya madalyaları Vali Öksüz tarafından takdim edildi.

Doğa ve arkeolojinin bir arada bulunduğu koşu parkuru ile özel anlara sahne olan Sagalassos Sky Ultra organizasyonu, Anadolunun günümüze kadar koruna gelmiş en görkemli Antik Kentlerinden biri olan, muhteşem yapıları ile dikkat çeken Sagalassos ile Ağlasun'un essiz yeşil doğası eşliğinde Burdur ev sahipliğinde başarılı bir şekilde tamamlandı.

Yarışma5

Kaynak: Burdur Valiliği Basın Bülteni