Reklam

VALİ ARSLANTAŞ, İLKÖĞRETİM HAFTASI PROGRAMINA KATILDI

  • Reklam
VALİ ARSLANTAŞ, İLKÖĞRETİM HAFTASI PROGRAMINA KATILDI
13 Eylül 2021 - 15:40
Reklam
Reklam
Reklam

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, İlköğretim Haftası münasebetiyle Özboyacı İlkokulu'nda düzenlenen programa katıldı.

Uzun bir aranın ardından yüz yüze eğitimle başlayan 2021 - 2022 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen, Öğretmen ve öğrencilere başarılarla dolu bir yıl temennisinde bulunan Vali Arslantaş, çeşitli hediyelerle öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılı sevinçlerine ortak oldu.

Ziyaret ettiği sınıfta öğrencilere dersleriyle ilgili sorular sorarak sohbet eden Vali Arslantaş, çeşitli hediyelerle okul heyecanlarına ortak oldu. Bu ziyaretin ardından Öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Arslantaş, İlimiz eğitim kadrosuna güvendiğini belirterek başarılı bir yıl geçirmelerini diledi.

Vali Arslantaş program sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada; 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren sınıflarda sağlıklı eğitim-öğretim yapılabilmesi için her türlü önlemi aldıklarını belirterek yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi. Fiziki mekanlar ve materyaller anlamında da eksik olmadığını dile getirdi.

Vali Arslantaş yeni eğitim öğretim yılıyla ilgili açıklamasında;
“Yaklaşık 1,5 yıl intikaya uğrayan eğitim öğrtetim sezonumuzun bu yıl kesintisiz devam etmesini arzuluyoruz. Öğretmenlerimiz aşılanma oranında %90’ı geçtiler. Birkaç sınıfımızda maalesef ara vermek durumunda kaldık ama genel itibariyle durumumuz çok iyi. 6 tane okulda güçlendirme çalışmaları devam ediyor. Bundan dolayı da birisi Gölhisar’da olmak üzere 4 okulda ikili öğretim var. 3 köy okulumuzda birleştirilmiş sınıfımız var. Ben sizlere bugün başladığınız eğitim hayatınızda üniversiteyi bitirene kadar başarılar diliyorum. “ dedi.

Programa başta Vali Arslantaş olmak üzere, Burdur Milletvekili Sayîn Mehmet Göker, Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Sayın Prof.Dr. Adem Korkmaz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdür V. Erdal Karakaya, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, Genel Sekreter Asım Ertilav,
İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, kurum müdürleri, stk temsilcileri ve
İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri katıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

  • Reklam