Reklam

Üreten Kadınlar Sergi Açtı; El Emeklerini Sergilediler

Üreten Kadınlar Sergi Açtı; El Emeklerini Sergilediler
18 Haziran 2022 - 18:04
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
İstasyon Caddesinde açılan Üreten Kadınlar Sergisinde, el emeği göz nuru ürünler satışa sunuldu. Burdur Kent Konseyi öncülüğünde Üreten Kadınlar Sergisi İstasyon Caddesinde açıldı. Evlerinde üretim yaparak, aile bütçesine katkı sağlayan üretici kadınların yaptığı el emeği, göz nuru ürünler açılan stantlarda satışa sunuldu. Hafta sonu hareketliliğinin de fayda sağladığı sergide takı tasarım, örgüler, dekoratif ürünler, kozmetik ve makyaj ürünleri ve yöresel lezzetler vatandaşlar tarafından ilgi gördü.

Üreten Kadınlar Sergisinin açılışını gerçekleştiren Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın ve Kadın Meclisi Başkanı Sevim Zorlu, stantları tek tek gezeren, üreten kadınlarla görüştü.

23 Haziran itibarıyla ilçelerde de açılacak

Üreten Kadınlar Sergisinin kent merkezi başta olmak üzere ilçelere de yaymak istediklerini dile getiren Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı ve BUTSO Kadın Girişimci Kurulu Başkanı Sevim Zorlu, “Üreten Kadınlar Sergimizin bir tanesini daha  gerçekleştirdik. Kadınlarımız evlerinde çok güzel ürünler üretiyorlar. BUTSO’da çanta yapım ve takı tasarım kurslarımızı bütün kış boyunca gerçekleştirdik. Güzel ürünler çıktı ortaya ayrıca satışlarımız oluyor, siparişler alıyoruz. Etkinlerimiz bu anlamda güzel şekilde devam ediyor. Her gün bize katılan  evde üreten kadınlarımız artıyor, bu tabiki bizleri mutlu ediyor. Kadınlarımız evden çıkıyorlar, sosyal açıdan birlikteyiz. Aynı zamanda evlerine ekonomik katkı sağlıyorlar. Bu arada da ilçelerimizde olan çalışmalarımızı yapmak üzere Bucak Engelliler Derneğimiz burada, 23 Haziran’da da ilçelerimize gideceğiz, orada da etkinliğimiz olacak umarım herkese ve topluma faydası olacaktır” dedi.

“Kendi şehrimize hep birlikte sahip çıkalım”

Üreten kadınlar sergisine tüm vatandaşların sahip çıkmasını ve desteklemesini isteyen Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın, “Burdur’daki kadınlarımızın evde televizyon başında, telefon başında vakit öldürmektense her yaştan kadınımızın neler ürettiğini burada şahit oluyoruz. Özellikle Sevim hanımın Kent Konseyi Kadın Meclisimizin başkanı olduktan sonra hızlı bir şekilde çok büyük projeleri geliştirmeye başladık. Kent Konseyinde de insan kaynaklarını oturtmaya noktasında uğraş vermiştik. Bundan sonra da artık yavaş yavaş alanlarda Burdur'un gücünü ve enerjisini siyaset üstü bir şekilde çok kısır çekişmelerin ötesinden çıkarıp, bütün sokaklarımızda her yerde hem kent konseyi hem kadın meclisimiz bütün arkadaşlarımızın üretip halkımıza ürettiklerini tanıtma noktasında sıkıntılarımız var. Bu sergi ve bir takım etkinliklerle belki tam sağlanamıyor ama basınımızın aracılıı ile en azından ayda bir kere bu tip sergi ve pazarlar kurmayı planlıyoruz. En kısa zamanda da engelsiz kafemizi hayata geçirip, geçen hafta içinde Sevim hanım ve engelliler meclisi başkanımız Antalya’daki engelsiz kafeleri ziyaret ettiler, çölyak hastalarımıza yönelik projelerimiz var ama bugün burada halkımızı buraya davet ediyoruz. Bizi takip etsinler, etkinliklerimizde bizi yalnız bırakmasınlar. Burdur işte Isparta’ya, Antalya’ya oraya buraya akıp gitmesin, kendi şehrimize hep beraber sahip çıkalım” diye konuştu.

Üreten Kadınlar Sergisinde üretici kadınlar gün boyunca satış yaparak, hanelerine kazanç sağladı.

KAYNAK: HAYAL GİRİŞİM - BURDUR GAZETESİ

 

FACEBOOK YORUMLAR