Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla tanınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat son paylaşımları sosyal medyada ve magazin dünyasında gündem oldu.

Dilan Polat ve Engin Polat son olarak yaptıkları ‘uçak paylaşımı’ ile gündeme geldi. Uçağı almadıkları ve kiraladıklarını ancak isterlerse de satın alabileceklerini söyleyen Polat; “Bizim paramız yine züğürtlerin çenesini yormuş” dedi.

Bunun üzerine Cüneyt Özdemir Polat’ın bu paylaşımına tepki olarak;

“Biraz önce Instagram’da bir story’de ‘Benim param siz züğürtlerin çenesini yordu’ diyerek kendisini izleyenlere tüküren bir fenomen gördüm.” diyen Özdemir yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “"Türkiye gibi ekonomik krizin ortasında, neredeyse bir Survivor yarışmasındaymış gibi milyonlarca insanın var olma mücadelesi verdiği bir ülkede lüks arabaları, uçakları teşhir etmenin adı sonradan görmelik de değil 'zenginlik pornografisidir'. Ülkenin yarısı asgari ücrete mahkum olmuşken buna tepki gösteren insanları 'züğürtler' olarak aşağılayıp suratlarına tükürmenin adı nedir? Onu (ilk kez gördüğüm için) bilemiyorum. Milyonları milyarları olan çok insan tanıdım ama bu seviyeye ilk kez tanık oluyorum. Zenginlik para kazanmak değil onu harcamayı bilmektir! Son bir hatırlatma, bugün 'züğürtler' deyip, o suratlarına tükürdüğünüz insanlar sayesinde bu paraları kazandınız, umarım bir gün tersine tanık olmazsınız!"

Ünlü Fenomen Dilan Polat’tan Sert Cevap

Bu eleştirinin ardından Dilan Polat’tan yanıt gecikmedi. Cüneyt Özdemir’in yaptığı yorumun gündem olmasının ardından Dilan Polat isim vermeden;

“Biri çıkmış demiş ki ‘Zenginlik parayı harcamak değil, onu nasıl harcadığını bilmektir’ falan… Hah… 17-19 yaşında evlenip de yuva kurmuş, bugünlere el ele birlikte gelmiş insanlara da parayı nasıl harcayacağını, parayı nasıl nereye nasıl kullanacağını öğretemezsin. Katmer katmer ticaret yapmış, tamamen zekasını kullanarak bugünlere gelmiş bir çifte de bunu söylemezsin. Ayrıca çok konuşacaksan, konuşacağın çok şey var; edilen yardımlar, güzellikler, ülkemize katkımız… Bunları konuş, okay? Şimdi paramız bitti, paramızı nasıl kullanacağımızı bize öğretmeler falan başladı. Bir beyefendi de çıkmış bunu söylemiş. 33 yaşındayım, 35 yaşında eşim. 18 senedir birlikteyiz, 18 senedir el ele, biz kendi ticaretimizi kurup bugünlere geldik ve sen bile bugün bizim paramızı konuşuyorsun. Bence bize ‘para nasıl katlanır, para nasıl harcanır, para nasıl tutulur, para nasıl büyütülür’ü öğretme. Eğer sen bize onu öğretiyor olsaydın, sen burada, biz orada olurduk. Çok rica edeceğim, herkes haddini hukukunu bilsin" şeklinde konuştu.