Reklam

Türkiye'nin Konuştuğu Bebek Hayatını Kaybetti

Türkiye'nin Konuştuğu Bebek Hayatını Kaybetti
05 Nisan 2022 - 15:56
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Türkiye onu geçtiğimiz hafta acil tıp teknisyeni Büşra Durmaz'ın kucağında tanıdı... Henüz 3 aylık bebek, annesi tarafından ölüme terk edilmiş kendisini bulan sağlık ekiplerince yeniden hayata bağlanmıştı. Ancak olmadı... Acı haber sabah saatlerinde geldi. Nisa Mihriban bebek geride, süt annesinin kucağında bıraktığı gülücükleri bırakarak aramızdan ayrıldı... Nisa bebeği terkeden ve gözaltına alınan annesi için de tutuklama talep edildi.

İstanbul Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği Pendik 11 No'lu Acil Yardım İstasyonu'nda Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yapan 29 yaşındaki Büşra Durmaz, 29 Mart Salı günü Pendik'te boş araziye bırakılmış bir Bebek ihbarına gitti.

Durmaz, bulduklarında aç olduğunu fark ettikleri bebeği emzirdi ve 3 aylık bebeğe kendi kızının ikinci adını verdi. 

Nisa Mihriban ismi verilen bebek, sağlık kontrollerinin ardından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne götürüldü. Bir süre sonra sağlık durumu kötüye giden 'Nisa Mihriban' bebeğin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı.

Bebeğin bu sabah saatlerinde beyin ölümü gerçekleştiği öğrenildi.

NİSA MİHRİBAN BEBEĞİN ÖLÜME TERK EDİLİŞİ GÜVENLİK KAMERASINDA

Çalışmalar kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince 60 güvenlik kamerası görüntüsünün izlendi.

Ebru S.'nin Maltepe Huzurevi Metro İstasyonu'ndan metroya binerek Pendik durağında indiği bilgisi edinildi. Polis, şüpheli anne Ebru S.'nin taksiye binerek Kavakpınar Mahallesi'nde bebeği bıraktığını tespit etti. Ebru S.'nin bebeğinin terkettiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Nisa bebeğin ölüme terk edilişi güvenlik kamerasında
Pendik'te boş bir araziye terk edilmiş 3 aylık bebeğe acil tıp teknisyeni Büşra Durmaz süt annelik yapmıştı. 'Nisa Mihriban' adı verilen bebeğin hayatını kaybettiği öğrenildi. Nisa bebeğin ölüme terk edildiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde elinde bir elinde bavul diğer elinde çanta içinde bebeğini taşıyan Ebru S. Pendik metro istasyonunda kameralara takıldı. Soğukkanlı tavırları dikkat çeken Ebru S. bir süre sonra gözden kayboldu. Bir diğer görüntü de Ebru S.'nin bebeği bırakıp döndüğü anlar kameralara yansıdı.

Elinde sadece bavul görünen Ebru S.'nin hiçbir şey olmamış gibi rahat tavırlarla yürümesi dikkat çekti. Ebru S. daha sonra bir araca binerek uzaklaşıyor.

NÜFUSTA EBRAR NİL

Nüfus kayıtlarına göre 3 Ocak 2022 doğumlu olan bebeğin, nüfus kayıtlarında isminin Ebrar Nil S. olduğu öğrenildi.

NİSA BEBEĞİN ÖLÜMÜNE 'İHMAL' İNCELEMESİ

Öte yandan Nisa Mihriban'ın ölümüyle ilgili yurt görevlilerinin ihmali olduğu iddiasıyla inceleme başlatıldı.  Bahçelievler Polis Merkezi'nde, çocuk bakımevi görevlilerinin de 'ihmal' iddiasıyla ifadesinin alındığı kaydedildi.

KASTEN ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS SUÇUNDAN GÖZALTINDA

Polis ekipleri ayrıca, bebeğini bırakan şüpheli Ebru S.'yi dün saat 15.00 sıralarında evinin önünde yakaladı. Savcılık talimatıyla şüpheli Ebru S.'nin "Kasten öldürmeye teşebbüs" ve "Terk" suçlarından gözaltına alındığı öğrenildi. 

FACEBOOK YORUMLAR