Edinilen bilgiye göre, saat 10.42'de Eyüpsultan Esentepe Mahallesi Gaziosmanpaşa Caddesi'nde bulunan bir inşaat alanında toprak kayması meydana geldi. Toprak kayması sonucu 3 gecekondu boşaltıldı. Evlerde yaşayan vatandaşlar ise otellere ve misafirhanelere yerleştirildi.

6 kişilik bir ailenin yaşadığı ev ise içeride kimsenin olmadığı sırada kısmen çöktü. Çökme sonucu evin içinde bulunan eşyalar ise etrafa savruldu.

Istanbulda Toprak Kayması

Evinin bir kısmı çöken Fikri Atik, "Mağdur olduk. Birden oldu korktuk. Gerçekten çok ciddi bir gürültüyle oldu. Ben çocukları okula götürmüştüm. Eşim aradı ben geldiğimde maalesef bir kısmı çökmüştü. Müteahhit burada yapmış olduğu işi düzgün yapmadığından dolayı yaşandı. Ben de inşaat işi yapıyorum. Bundan kaynaklı bir sıkıntı bu. Normalde oraya fore kazığı çakıp, kirişleri atıp, temkinli bir şekilde tünel kalıp şeklinde veya aşağıya inmesi gerekiyordu. Biz 6 kişilik bir aileyiz, hepimiz de yok olabilirdik. Evimize şuanda giremiyoruz. Müştemilat bölümüm vardı. Benim özel eşyalarımın olduğu bir alandı. Aşağı yukarı 1 buçuk milyonun üzerinde değeri olan eşyam vardı. Onların tamamı çamura karıştı. Bahçem vardı, tamamı gitti. Şuanda evin içerisine hiç giremiyoruz. Ceketimizden başka hiçbir şeyimizi alamadık. Bütün eşyalarımız evin içinde korkudan giremiyoruz. Mağduruz, durum bu" dedi.

Istanbulda Ev Çöktü

Yetkililer, olayla ilgili inceleme başlattı.

Editör: Evrim Tuna Şahin