27 Eylül 2023 te Burdur ili Tefenni ilçesine vekaleten atanan Kaymakam Ömer Faruk Ateş 26 Ocak 2024 tarihli resmi gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Kaymakam Atamalarında Tefenni Kaymakamlığınına asaleten Atandı

Ömer Faruk ATEŞ Kimdir?

Tefenni Kaymakamı Kaymakamı Sayın Ömer Faruk Ateş, 1994 yılında Hollanda/Amsterdam’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 2018 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.

2019 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Kaymakam Adaylığı sınavını kazanan Kaymakam Ömer Faruk Ateş, Bilecik Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam Refikliği Stajlarını Diyarbakır/Yenişehir ve Rize/Pazar ilçelerinde, Mülkiye Müfettişi Refakatindeki Teftiş Stajlarını ise Denizli ve Adana illerinde tamamladı.

Çorum/Ortaköy ve Konya/Çeltik ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.

Yurt dışı eğitimi için İngiltere/Londra’da 7 ay bulundu. 6 Şubat Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremin ardından 3 ay Malatya’da Koordinatör Kaymakam olarak görev yaptı. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ