Tefal İsrail malı mı? Tefal hangi ülkenin malı, zararlı mı? Tefal İsrail’i destekliyor mu, İsrail’e destek veriyor mu? şeklinde araştırmalar yapan vatandaşların en çok merak ettiği konu Tefal hangi ülkenin olduğu konusu oldu. Markanın menşei hakkında son dönemde gündem olan konular arasında yer alıyor. Vatandaşlar İsrail- Filistin Savaşı'nın ardından İsrail markalarına karşı boykot başlattı. Bu da vatandaşların hangi markanın hangi ülkeye ait olduğuna ilişkin olduğunu merak ediyor. Peki, Tefal İsrail malı mı? İşte detaylar...

TEFAL İSRAİL MALI MI?

Tefal İsrail malı bir marka değildir. Tefal, dünya genelinde bilinen bir Fransız mutfak eşyaları markasıdır. Tefal'in kökeni Fransa'ya dayanmaktadır. 1956 yılında, Fransız mucit Marc Grégoire tarafından icat edilen yapışmaz tava (non-stick pan) olan Tefal, markanın temelini oluşturur. Günümüzde Tefal, dünya çapında mutfak eşyaları, tencere, tava, küçük ev aletleri ve benzeri ürünler üreten bir marka olarak tanınır. İsrail ile özel bir bağlantısı yoktur; Tefal bir Fransız markasıdır.

TEFAL HANGİ ÜLKENİN, KİMİN, NERENİN MALI, MARKASI?

Tefal, bir Fransız mutfak eşyaları markasıdır. Tefal, kökeni Fransa'ya dayanan ve ilk olarak 1956 yılında Fransız mucit Marc Grégoire tarafından icat edilen yapışmaz tava (non-stick pan) ile tanınır. Günümüzde Tefal, dünya genelinde mutfak eşyaları, tencere, tava, küçük ev aletleri ve benzeri ürünler üreten bir marka olarak bilinir. Markanın merkezi, Suresnes, Fransa'da bulunmaktadır. Tefal, Fransız menşeli bir marka olarak kabul edilir ve İsrail ile özel bir bağlantısı yoktur.

Kaynak: ÖMER ÖZDOĞAN