Güncel tavşan fiyatları bu sevimli canlıların türüne ve safkan olup olmamasına göre farklılık gösterir. Bakımları son derece kolay olan tavşanlar, özel türe sahip olduğunda en çok tercih edilen evcil hayvanlar arasında öne çıkmaktadır.

Özellikle ülkemizde yaygın olan apartman kültürü içinde bakımı masrafsız ve sorunsuz olan tavşanların pek çok farklı türü vardır. Eğlenceli ve oyuncu mizaçları sayesinde her geçen gün daha fazla tercih edilen tavşan fiyatları safkan olup olmamasına göre belirlenir. Güncel piyasa koşullarına göre tavşanların türleri ve ortalama maliyetleri hakkında detaylı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yavru Tavşan Fiyatları

Tavşan yavrusu fiyatları, hayvanın türüne ve safkan olup olmamasına göre değişir. Piyasada satılan pek çok evcil hayvan gibi tavşanların da hem yavrusu hem de safkan olanı makbuldür. Evde ilk defa tavşan besleyecek kişilerin tavşan satın alırken mutlaka yavru olmasına ve cinsine dikkat etmeleri gerekir. Bazı tavşanlar safkan olmasa da son derece sevimli ve uysal olduklarından daha uygun maliyetlerle satın alınabilir. Ancak yavru tavşan fiyatları safkan olduğunda ve türüne göre ortalama şu fiyatlardan satılmaktadır:

  • Safkan Hollanda Lop Tavşan Yavru Fiyatı - 750 TL

  • Safkan Gri Renkli Hollanda Lop Tavşan Yavru Fiyatı - 900 TL

  • Safkan Netherland Dwarf Cüce Tavşan Yavru Fiyatı - 1.500 TL

  • Safkan Hollanda Mini Lop Tavşan Fiyatları - 2.000 TL

Hollanda Lop Tavşan Yavru Fiyatları

Düşük kulaklı Hollanda lop tavşanı fiyatları yavru olduğu için en çok merak edilen evcil hayvan fiyatları arasınadır. Sevimliliği ve uysallığı ile dikkat çeken bu tavşanlar, her ev ortamında rahatlıkla bakılabilecek yapıdadır. Kulakları gövdesine göre çok uzun boyutlara ulaşabildiği için yetişkinliğinde bazı kronik hastalıklar meydana gelebilir. Yine de oyuncu ve sevecen olmasıyla büyük ilgi gören Hollanda lop tavşanı yavrusu ortalama 750 TL’den satışa sunuluyor. Hollanda lop tavşanının safkan olup olmamasına bağlı olarak fiyatı bin liranın üzerine çıkabilir.

Gri Renk Hollanda Lop Tavşan Yavru Fiyatları

Gri renkli Hollanda lop tavşan yavrusu fiyatları evde tavşan beslemek isteyenlerin en çok araştırdığı konulardandır. Son yıllarda evde tavşan beslemek oldukça popüler hale geldiği için en çok merak edilen konular arasında yavru tavşan fiyatları öne çıkmaktadır. Daha önce bahsettiğimiz gibi tavşan fiyatlarında hayvanın yavru olması, safkan olması ve fiziksel özellikleri önemli etkenlerdir. Bu bakımdan safkan Hollanda tavşanları arasında gri renkli olanlar daha özeldir. Hollanda lop tavşanı alırken düz gri renkli tavşan yavrusu tercih ederseniz ortalama 900 TL gibi bir fiyatı gözden çıkarmanız gerekir.

Hollanda Cüce Tavşan Yavru Fiyatları

Yavru Hollanda cüce tavşan fiyatı diğer tavşanlara göre daha küçük boyutlu olduğu için daha yüksek maliyetlidir. Adından da anlaşılacağı üzere hem yavruluk döneminde hem de yetişkinliğinde boyları diğer tavşan türlerine kıyasla daha küçüktür. Cüce tavşanlar evde beslemeye en uygun evcil hayvanlar arasında gösterilmektedir. Safkan Hollanda cüce tavşanın yavrusu ortalama 1.500 TL’den satılır. Bu özel canlıların fiziksel özelliklerine bağlı olarak fiyatları 3 bin liraya kadar çıkabilir.

Hollanda Mini Lop Tavşan Yavru Fiyatları

Mini Hollanda lop tavşan fiyatı tıpkı cüce tavşanlarda olduğu gibi arz talep bakımından ortalamanın üzerindedir. Bu türdeki yavru tavşanlar sevimli görüntüsü nedeniyle piyasada en çok tercih edilen tavşan cinslerindendir. Hollanda lop türünde mini tavşan fiyatları ortalama 2 bin liradan başlar. Hollanda lop tavşan satın alırken safkan olması ve fiziksel özellikleri fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir.

Editör: Ömer Özdoğan