Türkiye'nin en çok izlenen programları arasında yer alan TV8'in sevilen programı "Aramızda Kalmasın", ünlü isimlerin sosyal medya hesaplarından kazandıkları ücretleri gündeme getirdi.

Müge Dağıstanlı ve Yelda Kırçuval'ın sunumuyla ekranlara gelen programda, ünlü oyuncuların takipçi sayıları ve Instagram'da paylaştıkları hikaye ve gönderilere ne kadar ücret aldıkları merak konusu oldu.

Programda dikkat çeken isimlerden biri, ünlü oyuncu Hande Erçel oldu. Erçel, sahip olduğu büyük takipçi kitlesiyle dikkat çekiyor ve Instagram'da paylaştığı her gönderi ve hikayeden ciddi bir gelir elde ediyor. Programda ifade edildiğine göre, Hande Erçel 100 bin TL'yi sadece 3 saniyede kazanıyor.

Erçel, hakkında konuşan Müge Dağıstanlı şunları söyledi:

"Hande Erçel 32 milyon takipçisiyle bugün gazetelerde yer alan haberlere göre, 100 bin TL'yi 3 saniyede kazanıyor. Hande Erçel'i diğerlerinden ayıran şey takipçilerinin organik olması ve satın alınmamış olması. Takipçi satın alınıp alınmadığı reklam veren şirketler tarafından inceleniyor."

Dağıstanlı, sözlerine şöyle devam etti:

"Diğer yıldız isimlerin de 2024'teki post ve story anlaşması belli oldu. Postlar artık 500 bin TL'ye kadar çıkıyor. Story'ler de 150-200-250'yi görüyor. Eğer takipçiniz organikse tabii..."

Kaynak: HABER MERKEZİ