Bebeğini başka bir hastaneye götürmek zorunda kalan anne, Ankara'ya sevk edilen bebeğinin ölümünden sorumlu tuttuğu hastane hakkında yasal süreç başlattı.

Yeni doğan bebek ertesi gün fenalaştı

Denizli’de 3. çocuğunu dünya getirmek için 9 ay boyunca kontrollerini Merkezefendi ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi'nde faaliyet gösteren özel bir hastanede sürdüren H.T., 37 haftalık olan bebeğini 21 Temmuz tarihinde dünyaya getirdi. Sorunsuz bir şekilde doğum ile bebeğine kavuşan annenin bebeği ertesi gün fenalaştı. Doğumunu gerçekleştiren doktordan yardım isteyen anneye, çocuk doktorunun bebekle ilgileneceği söylendi. Çocuk doktoru ise kendisine daha önce bebek hakkında bilgi verilmemesi nedeniyle bebeğe bakmayacağını belirterek, başka hastaneye sevk edilmesini istedi. Ailenin kuvöz talebini de reddeden hastane yönetimi, bebek ile annenin ikinci gün taburcu olmasını talep etti.,

Hastane hastane gezdiler...

Ailenin tüm ısrarına rağmen bebeğe bakılamayacağını öğrenen ve bunun üzerine vezneye hastane masraflarını ödeyen aile, bebeğini hızlıca farklı özel bir hastaneye götürdü. Orada bir gece kalan bebek, ertesi gün Ankara’da bulunan çocuk hastanesine ambulans ile kaldırıldı. Hastane hastane gezmesi nedeniyle yorgun ve bitkin olan bebek, 31 Temmuz günü durumunun kötüye gitmesi üzerine hayatını kaybetti. Bebeklerini toprağa veren aile, hastane yönetimi ve doktorların bebeğinin ölümünde ihmalkar davrandığını iddia ederek, yasal süreç başlattı.

Öte yandan, hastane yönetimi ise kendilerine yönetilen iddiaları kabul etmeyerek, olayın suçlusu kendilerinin değil, akraba evliliği yapan çift olduğunu savundu.