Sağlık Bakanlığı'nın duyurusuna göre, 15 bini hemşire olmak üzere toplam 35 bin personel alımı gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına göre, Sağlık Bakanlığı personel alımı Şubat ayında başlayacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Açıklaması:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım yaptı. Bakan Koca, "35 bin kişi. Cumhurbaşkanımız beklenen haberi verdi. Sağlık Bakanlığımıza gelecek ay itibarıyla 15 bini hemşire, 8 bini sürekli işçi olmak üzere, çeşitli branşlarda 35 bin yeni çalışma arkadaşı geliyor." dedi.

35 Bin sağlık personeli alımı ne zaman?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusunun önümüzdeki hafta başlaması bekleniyor.

35 Bin sağlık personeli branşları nedir?

Sağlık Bakanlığı personel alımı için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada, 35 bin kişilik kontenjanın branş dağılımı şu şekildedir:

  • 15 bini hemşire,
  • 8 bini sürekli işçi,
  • geriye kalan 12 bin kişi ise çeşitli branşlarda alınacaktır.

Sağlık bakanlığı personel alımı mülakatsız mı olacak?

Takvim bugün itibariyle başladı. Personel alımı bugün imzalandı. Kılavuzu bu hafta ÖSYM'ye (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) göndermek istiyoruz. Bildiğiniz gibi alımlarda mülakat yok. Tüm adaylar eşit koşullarda yarışacak. 

15 bini hemşire, 8 bini hizmet personeli olmak üzere toplam 35 bin yeni çalışma arkadaşımız olacak. 

Branş dağılımını ve nihai takvimi ÖSYM ile birlikte hazırladığımız kılavuz ile ilan edeceğiz. Zannediyorum 1 hafta içinde yetiştirebileceğiz. Şimdiden hayırlı olsun"