Reklam

Rektör Korkmaz Dünya Kız Çocukları Günü'nde Kız Öğrencilerle Buluştu

  • Reklam
Rektör Korkmaz Dünya Kız Çocukları Günü'nde Kız Öğrencilerle Buluştu
11 Ekim 2021 - 19:47
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları günü dolayısı ile kız öğrenciler ile buluştu.

Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısı ile çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinliklerin ilk gününde Lavanta Tepesi Otel’de “Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın MAKÜ’lü Kızlarımızla Dünya Kız Çocukları Günü Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi.

Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Savi Çakar, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Can Çiftçibaşı’nın da bulundukları buluşmada Rektör Korkmaz; “Benim de iki tane kız çocuğum var. Kız çocuğu ayrı bir dünya. Cinsiyetçilik yapmak değil ama, kız çocukları bir şifre, ama çözmeniz ve çözümlemeniz, matematiğe dökmeniz, formüle etme şansınız yok. Her bir insan farklı bir dünya. İçinde olağanüstü gizemleri ve sırları taşıyan bir varlık. Tabi kadınlar dünyası bambaşka bir dünya.” diyerek tüm kız çocuklarının gününü kutladı.

Öğrencilerle sohbet eden Rektör Korkmaz en küçük doğumlu öğrenci ile başlayarak bütün öğrencilerle karşılıklı sohbet etti. Pandemi döneminde yaşanılan zorluklardan da bahseden Rektör Korkmaz; “Bu dönem telafi edilebilir, ama öğrencilerimizde inanılmaz bir stres ve umutsuzluk vardı. Zaman zaman bizlere ulaşan mesajlara bireysel olarak da dönmeye çalıştım. 2020’nin Mart ve Nisan ayında bu karamsarlığı gözlemlemiştim. İnsanlık tarihinde bizim yüzyılımızda ilk kez böyle bir şeyle karşılaştık. Bu da bizlere bir deneyim oldu. Ama umudumuz her zaman var.” dedi.

Daha sonra öğrencilere “İçinizde arkadaşlarınızdan yardıma ihtiyacı olan, her açıdan desteğe ihtiyacı olan olursa hem fakülteniz idarecilerine hem de bizlere muhakkak bildirin. Bizler elimizden gelen her şeyi yaparız.” diyen Rektör Korkmaz öğrencilerle sohbet ettikten sonra günün anısına öğrencilerle birlikte pasta kestiler.

Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikler, 12 Ekim’de Eğitim Fakültesi’nde MAKÜ PDR Topluluğu’nun organize ettiği “1000 Turna Kuşu Origami Atölyesi” ve 13 Ekim’de Sosyal Hizmetler Topluluğu tarafından “Çocuklarla 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Farkındalık Etkinliği” ile devam edecek. 

FACEBOOK YORUMLAR