Koç, nüfus artış hızının yüksek olduğunu ve bunun ekonomiye olumsuz etkisi olduğunu söyledi.

Koç, nüfus artışı nedeniyle hizmetlerin aksadığını belirterek, "Başımıza ne geliyorsa nüfus artışından geliyor. Okul yetmiyor, gıda yetmiyor, eğitim yetmiyor. Hastane yetmiyor, hiçbir şey yetmiyor bugünkü durumda. Bir defa nüfusu kontrol etmemiz lazım." dedi.

Koç, nüfus artışı nedeniyle ekonominin sağlamlaştırılmasının da zor olduğunu belirterek, "Bu kadar nüfusla hareket etmek ve ekonomiyi sağlamlaştırmak zor. Çünkü kendi yarattığımız kaynak kendimize yetmiyor. Muhakkak dışarıdan kaynak icap ediyor." dedi.

Koç, işsizlik sorununa da değinerek, "Bugün memlekette işsizlik çok. Bir kişiye iş bulmak için 60 binle 80 bin dolar arasında yatırım icap ediyor. Bu yatırımın gelebilmesi için de altyapının düzenlenip yerine oturtulması lazım." dedi.

Koç, devlet yapısına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Koç, devlette çalışan memur sayısının 5.5 milyon olduğunu belirterek, "Buna askerler dahil değil. Dolayısıyla 2 milyon kişiyle bu devlet rahatlıkla döner. 600 milletvekili var, 200'üyle rahatlıkla hallolur." dedi.

Kaynak: HABERLER.COM