Reklam

Milletvekili Yasin Uğur'dan Sert Açıklama: Ben Hizmet İçin Buradayım!

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur Boğazköy'de meydana gelen sel ile ilgili bazı yerel medyada çıkan habere ilişkin basın açıklamasında bulundu.

Milletvekili Yasin Uğur'dan Sert Açıklama: Ben Hizmet İçin Buradayım!
12 Ocak 2023 - 21:29 - Güncelleme: 12 Ocak 2023 - 22:10
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur Boğazköy'de meydana gelen sel ile ilgili bazı yerel medyada çıkan habere ilişkin basın açıklamasında bulundu.

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur "
Bucak ilçemize bağlı Boğazköy Köyümüzde meydana gelen sel ile ilgili yerel medyada çıkan habere ilişkin açıklama.

Söz konusu sel zararı gören arazi ve bu arazi üzerinde bulunan yapıların bulunduğu alan dere ağzı olup, köy imar alanının dışındadır. Bu konuyu geçtiğimiz yıl meydana gelen olaydan bu tarafa takip etmekteyiz. DSİ Burdur Şube Müdürlüğümüz tarafından yapılan araştırma sonucunda, İlgili alanda DSİ Müdürlüğümüzün çalışma yapabilmesi için mevcut alanda bulunan mülk sahiplerinin, kanal açılabilmesi için muvafakatname vermesi gerekmektedir.

DSİ Şube Müdürlüğümüzün çalışma yapılacak alan için mülk sahiplerine yapmış olduğu muvafakatname talebine bazı mülk sahipleri olumsuz yanıt vermiştir. Dolasıyla bu alanda çalışma yapılamamasının sebebi budur. Biz de bu konuyu yakından takip ediyoruz. Mülk sahiplerinin muvafakat vermemesi halinde kamu yararı kararı alınarak kamulaştırma yapılabilmesi için de geçen süre içerisinde gerekli plan ve projeler hazırlanmıştır.

Açılması gereken söz konusu kanal güzergahının rızaen olmaması halinde kamulaştırma yöntemi ile yapılması hususu da takibimizde olup, süreç DSİ Şube Müdürlüğümüz tarafından devam etmektedir.

Hakkımda haber çıkaran şahıs Milletvekili aday adayı olduğundan dolayı kendisine siyasi rant sağlamakta ve şovmenlik yapmaktadır. Bu şahıs için şimdiye kadar hakkımda yazdığı ASILSIZ haberlere ilişkin bir cevabım olmamıştır. Çünkü her cevap verdiğimde meseleyi uzatma eğiliminde bulunarak kamuoyunda varolma duygusunu yaşayacaktır. Ancak ilgili şahsın “Ankara’da vekil koltuğunda kasıla kasıla oturmak yerine” "atıp sıkmak", "mangalda kül bırakmamak", "tribüne oynamak" şeklindeki siyasi söylem ve nezakete uymayan açıklamasına da bir cevap hakkımız hasıl olmuştur.

Bu söylediklerinizi görmek istiyorsanız aynaya bakın. Ben bulunduğum koltukta vatandaşımıza hizmet etmek için burada olduğumun her zaman bilincindeyim. Ve bu bilinç ile de çalışıyorum. Bu bilinç ve samimiyet ile çalıştığımı, benimle herhangi bir vesile ile irtibat kuran bütün hemşehrilerim bilmektedir. Önümüzdeki seçimlerde de vatandaşımız kimi uygun görürse bu koltukta o bulunacaktır. Bu şahsın hezeyanları ile bizim işimiz olmaz. Bu yüzden kendisine de hizmetlerimizi tek tek anlatacak değiliz.

Biz vatandaşlarımıza hizmet etme bilinci ile gece gündüz durmaksızın çalışmalarımıza devam edeceğiz. Son olarak ben kendime yakışanı yaparak ve bu gibi seviyesiz siyasi nezakete uymayan polemiklere girmeden görevimi yapmaya devam edeceğim. Elbette herkes kendine yakışanı yapacak.
Kamuoyuna saygılarımla.."

şeklinde paylaşımda bulundu.


 

FACEBOOK YORUMLAR