Reklam

Milletvekili Aday Aday Hülya Gümüş: Köy Okullarını Yeniden Açacağız"

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik kolları Bucak İlçe Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Aday Adayı Hülya GÜMÜŞ, Bucak ilçesine bağlı Beşkonak köyünde vatandaşlarla bir araya geldi.

Milletvekili Aday Aday Hülya Gümüş: Köy Okullarını Yeniden Açacağız"
29 Ocak 2023 - 00:48 - Güncelleme: 29 Ocak 2023 - 01:05
Reklam
Reklam
Reklam
Saha çalışmaları kapsamında köy halkının sorunlarını dinleyen GÜMÜŞ, Cumhuriyet Halk Partisinin çözüm önerilerini anlattı.

GazeteBu Haber’e konuşan GÜMÜŞ ; Beşkonak Köyümüzün  yıllar geçse de temel sorunlarının yerinde durduğunu görmek bizi hayrete düşürüyor. Beşkonak Köyü talep gören ama Su meselesi yüzünden Köylünün iç huzurunu kaybetmek üzere olduğu bir yer. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Beşkonak Köyümüzdeki Su sorununu,  Kadrolarımızın gayreti, İdari makamlarımızın özeniyle inşallah çözeceğiz. Beşkonak Köyümüzde neredeyse her 4 kişiden biri genç. Gençler, köyde istihdam alanlarının oluşmasını istiyor. İktidarımızda Tarım ve Hayvancılığa ilişkin temel politikalarımızın yanında Beşkonak Köyümüze özel destekler sağlayarak bu istihdam alanlarını oluşturacağız. Köyümüz, Bucak merkeze sekiz kilometre uzaklıkta. Köyümüzde Köy Okulu hali hazırda kapalı.Bundan  5-6 yıl öncesine kadar köy okulumuz eğitim öğretime devam ediyordu.Maalesef kapatıldı.AKP, köy okullarını yeniden açmakta hayli isteksiz.Doğrudan okulları açıp kadroları kurmak yerine şirket gibi köylerden talep toplamaya çalışıyor.Çünkü köy okullarının açılmasıyla kendi zenginlerini daha da zengin edecek, rant elde edecek bir şey yok.Biz iktidarımızda Akp gibi maliyet hesabı, kafa hesabı yapmadan tüm köy okullarını yeniden açacağız.Bir öğrenci dahi olsa orada Köy Okulu açılacak.Köylerde yaşayan çocuklarımız öğretmenlerine kavuşacak.Beşkonak Köyümüzde bu yerlerden biri olacak."Şeklinde açıklamada bulundu. 

FACEBOOK YORUMLAR