MasterChef 2024 sezonuyla ekranlara dönen ve jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu'na eşlik eden Danilo Zanna, Türkiye'nin en sevilen şefleri arasında yer alıyor. Peki, Danilo Zanna kimdir? Kaç yaşında? İşte, Danilo Zanna'nın hayatı ve kariyerinden bilgiler...

MasterChef Jürisi Danilo Zanna Kimdir? Kaç Yaşında?-1

Danilo Zanna Kimdir?

Danilo Zanna, 15 Nisan 1982'de İtalya'nın Prato kentinde doğdu. Ailesinden gelen aşçılık yeteneği ile belli bir süre sadece İtalyan mutfağı ile ilgilendi. Amcasının hastalanmasının ardından bir süre Londra'da kalan Danilo Zanna burada birçok mutfakta çalıştı.

MasterChef Jürisi Danilo Zanna Kimdir? Kaç Yaşında?-2

Türk mutfağına büyük bir ilgi duyan Danilo Zanna, İtalya'dan Türkiye'ye taşınarak Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini sunan bir restoran açtı.

Danilo Zanna'nın Kariyeri

Türkiye'ye yerleşen Danilo Zanna, "Zahide ile Hayata Yetiş" programı ile yardımcı şef olarak televizyon programlarında yer almaya başladı. Asıl tanınması ise kendi hazırladığı "İtalyan İşi" programı ile oldu.

MasterChef Jürisi Danilo Zanna Kimdir? Kaç Yaşında?-3

Danilo Zanna'nın yer aldığı bazı projeler şunlardır:

  • Elin Oğlu
  • Lezzetin Şarkısı
  • MasterChef Türkiye
  • MasterChef Junior

Danilo Zanna Kaç Yaşında?

15 Nisan 1982'de doğan Danilo Zanna, 2024 yılı itibarıyla 42 yaşındadır.

MasterChef Jürisi Danilo Zanna Kimdir? Kaç Yaşında?-4

Danilo Zanna Hakkında Bilgiler:

  • Danilo Zanna, 2012 yılında Tuğçe Demirbilek ile evlendi. 2021 yılında ise boşandı.
  • Zanna, İtalyanca, Türkçe ve İngilizce dillerini akıcı konuşabiliyor.
  • Kendisi aynı zamanda bir kitap yazarıdır. "Lezzetin Şarkısı" ve "100 Mutluluk Yemeği" adlı iki yemek kitabı bulunmaktadır.

MasterChef son bölümde neler oldu? Son saniyede elenmekten kurtuldu! MasterChef son bölümde neler oldu? Son saniyede elenmekten kurtuldu!

MasterChef'te Danilo Zanna:

Danilo Zanna, 2019 yılından beri MasterChef Türkiye'de jüri üyeliği yapmaktadır. Sempatik tavırları ve lezzet damak tadıyla izleyicilerden büyük beğeni toplamaktadır.

Editör: Evrim Tuna Şahin