Reklam

MAKÜ'lü Öğrenciden Altın Madalya

MAKÜ'lü Öğrenciden Altın Madalya
16 Haziran 2022 - 14:33
Reklam
Reklam
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Mehmet Fatih Yıldız MAKÜ Gençlik ve Spor Kulübü Derneği adına katıldığı Yesemek Ultra Trail Atletizm Yarışmasında birinci oldu.

20 Mart 2022 tarihinde İzmir Efes’te gerçekleştirilen Ultra Maraton Yarışmasında 5 kilometrede ikinci, 29 Mayıs 2022 tarihinde Ankara’da yapılan Uluslararası Gordion Yarı Maraton Yarışmasında 10 kilometrede yine ikinci olan Mehmet Fatih Yıldız, 11 Haziran tarihinde Gaziantep’te düzenlenen Yesemek Ultra Trail Atletizm Yarışmasında 10 kilometrede rakiplerini geçerek birinci oldu. Yıldız, gösterdiği başarı ile MAKÜ’ye bir gurur daha yaşattı.

Yaklaşık 500 sporcunun katıldığı Yesemek Ultra Trail Atletizm Yarışmasında altın madalya ile dönen Yıldız, bundan sonraki yarışlarda yine MAKÜ’yü temsil ederek derecelerle döneceğini söyledi.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz MAKÜ’nün spora ve sporcuya verdiği önemin derecelerle taçlandığını belirterek, “Misyonumuza uygun olarak sporcu yetiştirmekteyiz. Öğrencilerimiz aldıkları derecelerle bizlerin gurur kaynakları oluyorlar. Öğrencimiz Mehmet Fatih Yıldız’ı aldığı birincilik için tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR