MAKÜ Eğitim Fakültesi Yerleşkesi, 610 dönümlük bir alana yayılmış olup, modern ve donanımlı bir eğitim ortamı sunmaktadır.

Yerleşkede, 56 derslik, 4 amfi, 1 kültürel miras sınıfı, 1 okul öncesi uygulama salonu, 1 okul öncesi yaratıcı etkinlikler atölyesi, 1 uygulama anaokulu, 4 bireysel psikolojik danışma odası, 1 grupla psikolojik danışma odası, 1 aynalı psikolojik danışma odası, 4 bilgisayar laboratuvarı, 1 fen bilgisi laboratuvarı, 1 teknoloji uygulamaları ve zekâ oyunları sınıfı, 4 drama salonu, 8 sanat atölyesi, 21 bireysel çalgı odası ve 1 konferans salonu bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin ek çalışmalarında kullanımına uygun toplantı ve seminer salonları da mevcuttur.

MAKÜ Eğitim Fakültesi Nerededir Nasıl Gidilir

Yerleşkede öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri, dinlenebilecekleri ve yemek yiyebilecekleri geniş bir kafeterya bulunmaktadır. Öğrencilere, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde fakültede yer alan yemekhanede her gün 11.30-13.30 saatleri arasında öğle yemeği hizmeti verilmektedir.

MAKÜ Eğitim Fakültesi Yerleşkesi, etkili öğretimin bütünleyicisi olarak gördüğü oryantasyon eğitimlerine büyük önem vermektedir. Bu kapsamda yeni katılan öğrencilere oryantasyon eğitimi verilerek fakülteye ve çevreye uyumları sağlanmaktadır.

Sosyal etkinlikler kapsamında öğrenci topluluklarına ağırlık verilmiş, mekanlar sağlanarak çalışma olanakları yaratılmıştır. Öğrencilerimiz teorik ve uygulamalı derslerde elde ettikleri kazanımları öğrenci merkezli öğrenme anlayışına göre tasarlayarak birçok etkinlikte sunabilmektedir.

MAKÜ Eğitim Fakültesi Nerededir Nasıl Gidilir (2)

Eğitim alanında Sokrates/Erasmus, Farabi değişim programları çerçevesinde öğrenci ve öğretim elemanı hareketliliğinin arttırılması için fakülte bünyesinde çalışmalar sürdürülmektedir. Bu programlar doğrultusunda üniversitemize gelecek konuk öğrenciler için 2009-2010 öğretim yılından itibaren misafirhane olanağı sağlanmıştır.

MAKÜ Eğitim Fakültesi’nde öğretim faaliyetlerinin yanı sıra bilimsel, sanatsal, kültürel ve sportif etkinlikler belirli aralarla düzenlenmektedir. Bu etkinliklerle öğrencilerimizin hem akademik hem de psiko-sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak hedeflenmektedir.