Reklam

MAKÜ'de Darbeler Tarihi Anlatıldı

MAKÜ'de Darbeler Tarihi Anlatıldı
19 Temmuz 2022 - 14:22
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde (MAKÜ) 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü anma etkinlikleri kapsamında sergi ve konferans gerçekleştirildi.

Etkinliklere MAKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç, akademisyenler ve idari personel katıldı.

Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesinde gerçekleştirilen etkinliklerde ilk olarak Sanat Tasarım Fakültesi tarafından hazırlanan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Sergisinin açılışı yapıldı.

Ardından İsmail Kutluay Konferans Salonunda düzenlenen ve İlahiyat Fakültesi Öğr. Öğr. Furkan Ceylan’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve duası ile başlayan konferansta Öğr. Gör. İlker Akdağ, 19. Yüzyıldan Günümüze Darbeler Tarihi hakkında sunum gerçekleştirdi.

Osmanlı Devletinden, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş döneminde yaşanılan suikast ve darbe girişimlerinden, çok partili yönetime geçilmesinden sonra yaşanılan darbe girişimleri ve 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili bilgiler aktardı. Öğr. Gör. İlker Akdağ 15 Temmuz darbe girişiminin canlandırıldığı kısa film ile konferansını sonlandırdı.

Konferans Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Prof. Dr. Hüseyin Dalgar tarafından anmalık ve teşekkür belgelerinin verilmesi ile sona erdi. Konferans sonrasında şehitleri anmak için helva ikramı yapıldı.


 


FACEBOOK YORUMLAR