Isparta’nın Yalvaç ilçesinde KYK yurdunda kalan öğrencilerin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvurması ile ilgili olarak Isparta Valiliği açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

“Isparta Yalvaç Yurdunda Kalan Öğrencilerin Gıda Zehirlenmesi Şüphesiyle hastaneye müracaat etmeleri ile ilgili olarak açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

28.12.2023 tarihinde Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı Yalvaç A-B-C  bloklarda kalan öğrencilerden; mide bulantısı, karın ağrısı, ishal gibi şikâyetlerle Yalvaç Devlet Hastanesine 29.12.2023 saat 10:00 itibarıyla toplam 266 başvuru yapılmıştır.

Hastanelere başvuran öğrencilerimizin tamamı acil servislerde yapılan tedavilerinin ardından taburcu edilerek yurtlarına gönderilmiştir.

Hastanelere müracaat eden öğrencilerimiz şikayetlerine sebebiyet veren sağlık sorunlarının 28.12.2023 tarihinde yedikleri akşam yemeğindeki gıdalardan kaynaklanmış olabileceğini ifade etmişlerdir.

Bahse konu yemekte öğrencilere verilen gıda numuneleri ve su numuneleri Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü tarafından gerekli incelemeler yapılmak üzere teslim alınmıştır.

Konu ile ilgili olarak; Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup Valiliğimiz tarafından başlatılan idari inceleme devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur”.

Kaynak: HABER MERKEZİ