Reklam

KURALLARA UYMAYAN SÜRÜCÜLERE GEÇİT YOK

KURALLARA UYMAYAN SÜRÜCÜLERE GEÇİT YOK
01 Aralık 2021 - 13:41
Reklam
Antalya’da trafik düzeninin ve güvenliğin sağlanması amacıyla gerçekleştirilen trafik denetimleri tüm hızıyla devam ediyor. İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince helikopter ve drone destekli gerçekleştirilen trafik denetlemelerinde kurallara uymayan sürücülere ceza kesildi.
Antalya Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince helikopter ve drone destekli trafik kontrolü gerçekleştirildi. Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgilere göre 22.11.2021 ile 29.11.2021 tarihleri arasında farklı saatlerde trafik ekiplerince havadan helikopter ve drone destekli emniyet kemeri, radar, alkol, kırmızı ışık denetimi, hatalı sollama, agresif sürücü davranışları, okul servisi gibi konularda denetim yapıldı. Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla denetim faaliyetlerinin etkin bir şekilde devam edeceği belirtilen açıklamada özellikle sürücülerde denetim duygusunun üst düzeyde tutulmasının hedeflendiği belirtildi.
Antalya’nın birçok noktasında geniş kapsamlı gerçekleştirilen trafik denetlemelerinde eksiği görülen araç ve sürücülerine cezai işlem uygulanırken, sürücüler, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıldı. Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada havadan helikopter ve drone ile yapılan denetimler haricinde, şehirlerarası yolcu otobüslerine yönelik denetimlerin de devam ettiği bilgisi verildi.
Gerçekleştirilen denetimler sonucu; helikorter–drone denetiminde 114 sürücüye, emniyet kemeri ve çocuk bağlama sistemleri denetimi kapsamında 1.120 araç denetlenmiş olup 121 sürücüye, radarla hız denetimi kapsamında 97 araç denetlenmiş olup 97 sürücüye, alkol ve uyuşturucu madde denetimi kapsamında 932 araç denetlenmiş olup 121 sürücüye, agresif sürücü davranışları denetimi kapsamında 932 araç denetlenmiş olup 121 sürücüye, sivil otobüs denetimi kapsamında 4 araç denetlenmiş olup 1 sürücüye, okul servis araçları denetimi kapsamında 142 araç denetlenmiş olup 3 sürücüye trafik idari para cezası uygulanmıştır. Ayrıca, "Yaşam Tüneli Eğitim Çadırı"nda 140 araç ve 586 yolcu olmak üzere toplam 726 yol kullanıcısına eğitim verilmiştir.
Antalya’da trafik ekiplerince trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla denetimlerin yoğun şekilde devam edeceği öğrenildi.

FACEBOOK YORUMLAR