header_menu_icon

1. Bucak Bisiklet Festivalİ Yarın Yapılacak

     Bucak Belediyesi tarafından 1. Bucak Bisiklet Festivali  “Yeşil bir Bucak için pedallıyoruz” sloganı ile 17 Eylül Cuma günü saat 17:00’da Bucak Belediyesi önünde başlıyor.       
      Emrullah Ünal : “Bucak’ta bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak istiyoruz”         
    Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Bucak Belediyesi olarak 1. Bucak Bisiklet Festivalini organize ediyoruz. ‘Yeşil Bucak için pedallıyoruz’ sloganıyla bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Çevre dostu, doğa dostu, insan sağlığına faydalı, ekonomik, ulaşımı rahatlatan bisiklet kullanımını Bucak’ta doğal hayatın bir parçası haline getirmeye çalışıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı bisiklet festivalimize davet ediyoruz.” dedi.            
 Cumhuriyet Meydanından start alacak bisiklet sürücüleri Belediye önünden hareket ederek, Cumhuriyet Caddesi, Süleyman Demirel Bulvarı, kahveler mevkiinden dönüş yaparak yine Süleyman Demirel Bulvarı ve Cumhuriyet caddesinden Belediye Önünde yeniden bir araya gelecekler. Bisiklet turuna katılan vatandaşlar arasında yapılan kura çekiminde vatandaşlara bisiklet hediye edilecek. Müzik etkinlikleri, sürpriz hediyeler ve ikramlar gerçekleştirilecek. Etkinlik 17 Eylül Cuma günü saat 17.00’da belediye önünden başlatılacak.          
   Şimdi Bucak’ta Hareketlilik Zamanı!  Avrupa Hareketlilik Haftası başlıyor!            
 2002 yılında ilk kez kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’nın etkisi, hem Avrupa’da hem de tüm dünyada giderek artmıştır. Hafta kapsamında belediyeler; hareketlilik yönetimi, erişilebilirlik, yeni veya iyileştirilmiş bisiklet altyapısı tesislerine odaklanan projeler gerçekleştirmekte ve 22 Eylül tarihinde çokça bilinen “Arabasız Gün (Car-Free Day) etkinliği düzenlemektedir. Her yıl bir tema ekseninde kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’nın 2021 teması Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” olarak belirlenmiştir.            
 Hafta süresince, gerçekleştirilecek çeşitli etkinlikler ile belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarının arttırılması, vatandaşların ise bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesini teşvik etmek ve farkındalık yaratmak amaçlanmaktadır.             
Bu yıl ikinci kez Bucak Belediyesi olarak haftaya katılım sağlıyor, sağlıklı ve güvenli ulaşımı teşvik ediyoruz. Hafta kapsamında yapılacak etkinliklere tüm halkımız davetli olup etkinlikleri sosyal medya üzerinden #HareketlilikHaftası, #MobilityWeek #TBB etiketleriyle paylaşmanız İlçemizin ve etkinliklerimizin görünürlüğünü arttırmanın yanında güvenli, sağlıklı ve sürdürülebilir ulaşıma dikkat çekecektir.