Isparta Belediyesi ve Türkiye Klasik Mercedes Sevenler Kulübü işbirliğinde Klasik Otomobil Festivali düzenlendi. Farklı şehirlerden gelen 800 otomobil ve 3 bin klasik otomobil tutkunu Isparta’da buluştu.

Isparta Belediyesi ev sahipliğinde Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Klasik Otomobil Festivali’ne Isparta Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, klasik otomobil tutkunları ve vatandaşlar katıldı. Protokol tarafından festivalin açılış kurdelesi kesilirken, mehteran gösterisi sunuldu.

Klasik Otomobil Festivalinin açılış konuşmasını yapan Türkiye Klasik Mercedes Sevenler Kulübü Kurucusu Murat Karakaya, kulübü 2 yıl önce kurduklarını ve 52 ilde teşkilatlanmalarını tamamladıklarını söyledi.

15 bin üyeleri bulunduğuna değinen Karakaya, Isparta Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl çok güzel bir atmosferde festival gerçekleştirildiğini kaydetti. Karakaya, “800 araç, 3 bin misafirle hem kendi rekorumuzu hem de Türkiye rekorunu kırmış olduk. Klasik tutkusu tesadüfen olacak bir şey değil. Katılım sağlayan tüm misafirlerimize, valimize ve belediye başkanımıza bizlerin yanında oldukları için teşekkür ederiz” dedi.Klasik Otomobil Festivali için farklı şehirlerden gelen misafirlere ‘Güller, Göller ve Meyveler Diyarı Isparta’mıza hoş geldiniz’ diyen Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ülkenin değişik illerinden gelen misafirlerin kendilerini hem onurlandırdığını hem de gururlandırdığını belirtti. Başkan Başdeğirmen, şehre gelen misafirlerin artık Isparta’nın turizm elçileri olduğunu ifade ederek,


Şehrimizi güzel konularla anlatacak şekilde memleketlerine dönecekler. Böyle güzel bir festival, araçların güzelliği, çocukluğumuzu hatırladığımız o arabalar. Belki gençlerimiz çok bilmezler ama bizler için çok değerli. Çocukluğumuzdaki hayalimizde olan arabaları burada görebiliyoruz, hepsi birbirinden güzel. 800 araçla beraber 3 bin misafiri görmek Isparta Belediye Başkanı olarak bizi son derece memnun etti. Bu konuda bize destek veren Sayın Valimize ve ekibime teşekkür ediyorum. Şehrimize gelen misafirlerimizin Isparta’nın güzelliklerini görmelerini ve paylaşmalarını isteriz. Anadolu’muzun gül kokan şehri, meyveler diyarı, lavantalar diyarı Isparta’mızdan çok güzel düşüncelerle ayrılmalarını isteriz. Tekrar gelmeniz bizleri son derece memnun edecektir” diye konuştu.

Kaynak: İHA