662. Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar’ı ziyaret etti. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emrah Atay ile Antrenörlük Eğitimi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Şahin de yer aldı.

Altın kemer sahibi Başpehlivan Zeybek, MAKÜ Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programından mezun olmasından dolayı lisans diplomasını da Rektör Dalgar’ın elinden aldı.

Rektör Dalgar “Başpehlivanımızın başarısı ile gurur duyuyoruz. Üniversitemizin alt yapısı, spor bilimlerindeki kapasite ve tecrübesi ile Türk sporuna daha nice başarı hikayeleri kazandırmak istiyoruz. Geçmiş dönem başpehlivanları lisansüstü eğitim ile Üniversitemizde eğitim almaya devam ediyor. Bu spora gönül vermiş sporcular genç yaşta bizim üniversitemizi tercih ediyor. Uzak değil yakın zamanda üniversitemiz yetenekli milli sporcuların lisans ve lisansüstü eğitimleri adına cezbedici bir noktaya gelecek” şeklinde konuştu.

Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten Rektör Dalgar’a Ziyaret 2

Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten Rektör Dalgar’a Ziyaret-1