Geçtiğimiz hafta içerisinde yüksek kesimlerde yaşanan kar yağışı gözleri Denizli'nin cazibe merkezlerinden olan Bozdağ Kayak Merkezi'ne çevirmişti. Yaşanan yağış nedeniyle yer yer 15 santimetreyi bulan kar kalınlığı turizmcilerini yüzünü güldürmüştü. Ancak, beklenin aksine yüksek kesimlerde yağışın aksine güneşin etkili olması Bozdağ Kayak Merkezi'nin cazibesini oluşturan kara olumsuz etki yaptı.

A W125951 01

Bölgede sıcaklığın beklenenin aksine artması ve geçtiğimiz hafta beklenen yağışların düşmemesi nedeniyle mevcut kar da eridi. Kayak tutkunlarının sezonun açılması için gün saydığı Bozdağ Kayak Merkezinde karaların erimesiyle kara toprak gün yüzüne çıktı.

A W125951 02

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılında kurulan ve Tavas ilçesi Nikfer Mahallesi'nde bulunan 2420 rakımlı Bozdağ'da, her kesime hitap eden toplam 10 kilometre uzunluğunda 3 pist bulunuyor. Merkezde iki telesiyej ve 250 kişi kapasiteli teleski hizmet veriyor. Geçtiğimiz yıl 15 Ocak'ta sezonu açan merkez, Denizli'ye yaklaşık 1 saatlik uzaklıkta bulunuyor.

A W125951 03

Kaynak: İHA