Kadın Girişimci Kooperatiflerine Hibe Desteği

Kadın Girişimci Kooperatiflerine Hibe Desteği
16 Haziran 2022 - 22:30
Reklam

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Burdur’daki Kadın Girişimci Kooperatiflerine proje desteklemeleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Milletvekili Özçelik, “Bakanlığımız ve ilgili Genel Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmeler sonrasında hazırlamış oldukları projedeki esas mal alım tutarına %75 oranında Bucak Nar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi 110.625 TL, Dirmil Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi 103.987,5 TL, Gölhisar Hünerli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi 93.432,20 ve Hünerli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi 109.050 TL hibe verilmiştir.” dedi.

“4 KOOPERATİFE 417.094 TL DESTEKLEME”

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından Koop-Des kapsamında destekleme yapıldığını belirten Milletvekili Bayram Özçelik şunları söyledi; “Ticaret Bakanlığımız Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) ile kooperatif ve üst kuruluşlarının üretim ve istihdama katkısı olacak yatırım projelerinin desteklenmesi, faaliyetlerinde etkinlik ve verimliliğin sağlanması, teknoloji ve yeni üretim tekniklerinden yararlanmalarına katkıda bulunulması, rekabet güçlerinin artırılması ve bireysel tasarrufların uygun kooperatif girişimcilik modelleri ile ekonomiye kazandırılması hedeflenmiştir. KOOP-DES Kapsamında Burdur İlimizden Kooperatifimiz proje hazırlayarak başvuru yaptı. Bakanlığımız ve ilgili Genel Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmeler sonrasında hazırlamış oldukları projedeki esas mal alım tutarına %75 oranında Bucak Nar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi 110.625 TL, Dirmil Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi 103.987,5 TL, Gölhisar Hünerli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi 93.432,20 ve Hünerli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi 109.050 TL hibe verilmiştir. Burdur’umuza ve Kooperatiflerimize destek ve katkılarından dolayı Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Ticaret Bakanımız Sn. Mehmet Muş’a, Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Necmettin Erkan’a ve Merkez Proje Komisyonuna teşekkür ederim.”

FACEBOOK YORUMLAR