İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez'den Sert Eleştiri: "Belediye Bütçesiyle Neden Emrullah Ünal Reklamı Yapılıyor?"

İYİ Parti'nin Bucak Belediye Başkan adayı Safa Sönmez, dün yapılan Uğur Işılak konserine sert bir eleştiri getirdi.Sönmez, açıklamasında belediye bütçesinin halkın çıkarları için kullanılması gerektiğini vurgulayarak, siyasi amaçlar için harcanmasına tepki gösterdi. Ayrıca, vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini belirterek, seçim kazanmak için yapılan harcamaların vicdansızlık olduğunu dile getirdi. 

Başkan adayı Safa Sönmez, açıklamasında, "Dün yapılan Uğur Işılak konserinde belediye bütçesinden kaç para harcandı? Bucaklının parasıyla neden Emrullah Ünal güzellemesi yapılıyor? Belediyenin parasında tüyü bitmemiş yetimin hakkı yok mu? Sırf seçimi kazanmak için belediyenin bütçesinden ne kadar para harcandı? Belediyenin parasıyla AK Parti müziği çaldıramazsınız. Vatandaşın cebinde parası olmamasına rağmen, onca ekonomik sıkıntıya rağmen sizin tek düşündüğünüz şey seçimi kazanmak. Zaten bu milleti düşünseydiniz, ülke bu halde olmazdı" ifadelerini kullandı.

Editör: Ömer Özdoğan