Bu etkinlik nedeniyle İstanbul'da trafiğe kapatılacak bazı yollar belirlendi. Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, Yeni Havalimanı Caddesi'nin alternatif güzergâh olarak kullanılabileceği belirtildi.

istanbul filistin mitingi

Filistin'e destek amacıyla düzenlenen mitinge, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ın katılması bekleniyor.

istanbul valiliği

İstanbul Valiliği yarın sabah 07.00'dan itibaren aşağıdaki yolların trafiğe kapalı olacağını duyurdu:

“Yeni Havalimanı Caddesi sahil istikameti İstanbul Fuar merkezi / Dünya Ticaret Merkezi ayrımı trafiğe kapatılacaktır.

Atatürk Havalimanı B Kapısı giriş çıkışları trafiğe kapatılacaktır.

Atatürk Havalimanı B Kapısı önü varyant üstü iki yönlü olarak trafiğe kapatılacaktır.

Atatürk Havalimanı yolu ahtapot kavşak alt geçidi VIP ayrımları, C Kapısı ayrımlarından itibaren THY Kargo Terminali arası iki yönlü olarak trafiğe kapatılacaktır.

Bakırköy Mimar Basri Mete Sokağı ile metro istasyon sokağı kavşağından Yeni Havalimanı Caddesi’ne bağlanan tali yol iki yönlü olarak trafiğe kapatılacaktır.

Yeni Havalimanı Caddesi Gümrük Köprüsü girişleri trafiğe kapatılacaktır.

Millet bahçesi içerisinde bulunan tüm yollar ve Yeşilköy Caddesi’nden millet bahçesine bağlantı yolu iki yönlü olarak trafiğe kapatılacaktır."

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, kapatılan yolların yerine alternatif güzergâh olarak Yeni Havalimanı Caddesi'nin kullanılabileceği bilgisi verildi.