Reklam

Isparta beyaza büründü

Yalvaç bölgesinde dün gece etkili olan kar yağışı kentin sokaklarını beyaza bürüdü.

Isparta beyaza büründü
17 Mart 2023 - 12:15 - Güncelleme: 17 Mart 2023 - 12:16
Reklam
Reklam
Reklam
Kış çıktı, bahar geldi, cemreler düştü derken kar geldi. Meteoroloji Çarşamba günü yoğun yağmur yağışı ve rakımı 1200 metrenin üstünde olan yerler için kar yağışı uyarısında bulunmuştu.

Şehir merkezine akşam saatlerinde başlayan yağış gece yarısına kadar sürdü. Başta Davraz Kış Sporları Merkezi olmak üzere yüksek kesimlerde kar yağışı görüldü.

SÜTÇÜLER ve YALVAÇ'A DA YAĞDI

Kar yağışı Sütçüler, Şarkikaraağaç, Yalvaç ve Gelendost ilçelerinde etkili oldu. Ancak hemen ardından başlayan yağmur nedeniyle beyaz örtü kısa sürede kayboldu.

KAYAK MERKEZİNE 20 CM YAĞDI

KAr yağışı en çok yüksek kesimlerde etkili oldu. Davraz Kış Sporları Merkezinde pistlerin bulunduğu bölgede özellikle 2. telesiyej bölgesinde kar kalınlığı 20 cm civarında olduğu tahmin ediliyor. Bu yağışla birlikte Davraz'da kar kalınlığının 80 cm civarında olduğu belirtildi.

HAVA NASIL OLACAK?

Yağışlı havanın bugünde yer yer lokal olmak üzere etkisini sürdüreceği yarından itibaren parçalı bulutlu bir hava olmasının beklendiği haber verildi. Son değerlendirilmelere göre hava sıcaklığı da hafta başından itibaren mevsim normallerine döneceği tahmin ediliyor.


 

FACEBOOK YORUMLAR