Reklam

İŞKUR'DAN 65 BİN TL HİBE: ENGELLİ VATANDAŞ KENDİ İŞİNİ KURACAK

Burdur’da yaşayan Ali Tuncer Şengil, İŞKUR’dan ‘’Engelli Hibe Desteği Kendi İşini Kurma Projesi’’ kapsamında aldığı 65 bin TL’lik hibe desteği ile oto boyacılığı mesleğinde kendi işini kuracak.

İŞKUR'DAN 65 BİN TL HİBE: ENGELLİ VATANDAŞ KENDİ İŞİNİ KURACAK
21 Aralık 2022 - 13:11
Reklam
Reklam
Reklam
‘’Engelli Hibe Desteği Kendi İşini Kurma Projesi’’ kapsamında, İŞKUR’a sunulan projesinin komisyon tarafından onaylanmasının ardından İŞKUR İl Müdürlüğü’nde sözleşme imzalayan Burdur Merkez’de ikamet eden Ali Tuncer Şengil, Toplam Bütçe Desteği için verilecek olan 65 bin TL ile ‘’Oto Boyacılığı Mesleğinde’’ kendi işini kuracak.

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre Akalın, “Engelli Hibe Desteği Kendi İşini Kurma Projesi’’ kapsamında projesi onaylanan Ali Tuncer Şengil’in sözleşmesini imzalamış bulunuyoruz. Projenin takibi İŞKUR tarafından yapılacaktır. İŞKUR olarak yeni istihdam sağlayacak projeleri desteklemeye devam edeceğiz. Ali Tuncer Şengil’e hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.

Ali Tuncer Şengil, kendisine sağlanan imkan sayesinde hayata yeniden tutunduğunu belirterek, İŞKUR’dan alacağı hibe desteği sayesinde kendi işyerini kuracağı için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu kaydetti.

FACEBOOK YORUMLAR